Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10816 miejsce

Uniwersytet Dzieci w Warszawie zainaugurował rok akademicki

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-09-19 18:44

Dzisiaj w Warszawie rozpoczął się kolejny rok akademicki dla małych studentów. Uniwersytet Dzieci powstał w maju 2007 roku, by poprzez naukę i kulturę rozwijać dziecięcą ciekawość, intelekt oraz twórczy potencjał.

Uniwersytet Dzieci / Fot. Ewa Krzysiak Uniwersytet Dzieci oferuje program wzorowany na nauczaniu uniwersyteckim; wykorzystując nowoczesne formy edukacyjne, zachęca dzieci do poznawania świata i życia. Poprzez naukę i kulturę rozwija dziecięcą ciekawość, intelekt oraz twórczy potencjał w młodych studentach. Zajęcia odbywają się w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Wykłady dostosowane są do wieku i poziomu wiedzy dzieci. Prowadzą je profesorowie wyższych uczelni; warsztaty prowadzą pracownicy naukowi, a także osoby reprezentujące organizacje wiedzy takie jak: muzea, galerie. Mali studenci podzieleni są na grupy i roku akademickim 2009/2010 będą się uczyć na czterech kierunkach - Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat) oraz Tematy (10-11 lat), Mistrz i Uczeń (12-14 lat). W czasie kiedy dzieci uczestniczą w zajęciach rodzice mogą skorzystać z Kawiarni Naukowej i wykładów przeznaczonych specjalnie dla nich.

Dzisiejszy wykład inauguracyjny roku akademickiego na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie nosił tytuł " Dlaczego żyrafa ma długą szyję?" Był to wykład o teorii ewolucji i Karolu Darwinie - jednym z najbardziej znanych przyrodników w dziejach ludzkości, który w tym roku obchodzi 200-lecie swoich urodzin.


 / Fot. Bogdan Borowiak PAPO żyrafach, Darwinie i o tym co jest tak bardzo ważne w jego teorii ewolucji opowiadali wykładowcy Polskiej Akademii Nauk: dr Maciej Fuszara, dr Izabella Olejniczak oraz dr Paweł Boniecki.

Po zakończeniu zajęć mali studenci uznali wykład za interesujący i jak powiedzieli sam temat został bardzo dokładnie wytłumaczony. Jak zwykle dzieci zadawały wykładowcom mnóstwo pytań.

Dzieci uczęszczają na zajęcia do sal wykładowych kilku warszawskich uczelni. W latach poprzednich zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej, a w tym roku swoje podwoje otworzyła także Akademia Pedagogiki Specjalnej.

dr Maciej Fuszara / Fot. Piotr Krzysiakdr Izabella Olejniczak / Fot. Piotr Krzysiakdr Paweł Boniecki / Fot. Piotr Krzysiak

*Warto przeczytać jeszcze artykuły:
Uniwersytet Dzieci Nominowany do nagrody Fenomen Roku
( Uniwersytet Dzieci zwyciężył w tym plebiscycie)
a także Uniwersytet Dzieci- kolejny semestr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dzieci są bardziej wymagające niż dorośli ale Ci wykładowcy doskonale sobie poradzili.
Czasem równoczesnie prowadzone są zajęcia dla dorosłych na równie ciekawe tematy - tak jak np ten powyższy- i padają odpowiedzi na z pozoru łatwe pytania.
Interesujace były badania prowadzone na zwierzętach badajace ich intelekt,i zachowanie , i reakcje. Wiecie, ze małpa stojąca przed lustrem po przebudzeniu robi takie miny jak i człowiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kadra dydaktyczna wysokiej próby!
Przywykli wykładać dla dorosłych ...
czy dali sobie radę z maluchami?

Piotrusiowi za zdjęcia gwiazdek 5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie mają dzieci w dużych miastach. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To naprawdę musi być fajna inicjatywa. Nie ukrywam, że sam chciałbym się dowiedzieć, dlaczego żyrafa ma długą szyję.*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.