Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31061 miejsce

"Uniwersytet" hamburgera

W Szanghaju otwarta została jedna z kolejnych filii Uniwersytetu Hamburgera, zainspirowana działalnością Ronalda McDonalda.

 / Fot. www.sxc.hu- pontusePierwszy Uniwersytet Hamburgera założył w 1961 roku Fred Turner, powstał on w podziemiach restauracji McDonald's w Elk Grove Village. Już w lutym tego roku pierwszą klasę ukończyło 14 studentów. Od tamtego czasu uniwersytet wyszkolił ponad 80 tys. menagerów, kierowników itp., a dziś „produkuje” ponad 5 tys. absolwentów rocznie.

Obecnie główna siedziba uniwersytetu, zbudowana w 1983 roku, znajduje się w zacisznej okolicy Oak Brook i zajmuje 80 ha. Na jej terenie znajdują się dwa jeziora, 300-osobowe audytorium, 20 sal seminaryjnych i trzy laboratoria. 19 „profesorów” uczy tam zarządzania restauracjami, a w działalności wspiera ich 139 ośrodków szkoleniowych.

Program Uniwersytetu Hamburgera obejmuje nie tylko samo szkolenie, ale i kontrolę wyników. Po zdaniu egzaminów kompetencji i otrzymaniu dyplomu, absolwenci poddawani są kontroli w pracy. Ich szefowie oraz inni uczestnicy przyglądają się im i wyrażają opinię na temat wyników szkolenia. Kontrola obejmuje też sprawdzanie przez „tajemniczego klienta”.

Filia w Szanghaju

Pod koniec marca McDonald's otworzył filię swojego uniwersytetu w Chinach, aby nie być gorszym od konkurencji zabiegającej o młodych chińskich menagerów. Instytucja chce zostać liderem w szkoleniu ambitnych menagerów. Susanna Li, dziekan uniwersytetu mówi: „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zostać Harvardem naszej branży”.

Tim Fenton, kierujący firmą w tej części świata, zapowiada, że uniwersytet chce „produkować” w ciągu najbliższych 5 lat po tysiąc absolwentów rocznie, dlatego, że właśnie ten kraj dla firmy McDonald's ma „znaczenie strategiczne”. Z badań statystycznych wynika, że w Chinach sprzedaż fast-foodów co roku rośnie o 10 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.