Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Jagielloński liderem rankingu polskich uczelni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 08:40

Uniwersytet Jagielloński po trzech latach wraca na pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych uczelni "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw". Drugie miejsce zajmuje największa uczelnia w kraju - Uniwersytet Warszawski.

Na trzecie awansował Uniwersytet Wrocławski. W rankingu zostało sklasyfikowanych 91 uczelni akademickich.
śród uczelni ekonomicznych prym wiedzie według "Rzeczpospolitej" Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, która wyprzedza Akademię Ekonomiczną w Poznaniu oraz Akademię Ekonomiczną imienia Oskara Langego we Wrocławiu.

W rankingu uczelni medycznych pierwsze miejsce zajmuje Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wyprzedziła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

W zestawieniu "Rzeczpospolitej" dotyczącym uczelni technicznych liderem jest Politechnika Warszawska przed swoją odpowiedniczką z Wrocławia, trzecie miejsce zajmuje zaś Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie.
Zestawienie rankingowe to efekt precyzyjnych wyliczeń i setek wypełnionych ankiet.

Kapituła oceniła cztery cechy uczelni: prestiż, siłę naukową, warunki studiowania i umiędzynarodowienie studiów. W tym roku zwróciła większą niż w poprzednim latach uwagę na charakter międzynarodowy uczelni. Sprawdzano, czy wykłady są w językach obcych, jak liczne są wymiany zagraniczne, czy uczelnia potrafi przyciągnąć studentów obcokrajowców i czy pracują na niej zagraniczni wykładowcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.