Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Łódzki przygotowuje się do uroczystości żałobnych

Senat Uniwersytetu Łódzkiego oraz społeczność akademicka łódzkich szkół wyższych przygotowują się do uroczystości żałobnych 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, która miała miejsce w sobotę 10 kwietnia br.

Na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego w dniu dzisiejszym pojawił się komunikat, że w piątek 16 kwietnia 2010 roku o godz. 11.00 w auli im. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya 5 odbędzie się posiedzenie Senatu UŁ poświęcone upamiętnieniu ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w Rosji, która miała miejsce w sobotę 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8.56.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichPismo Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej w sprawie umożliwienia społeczności akademickiej szkół wyższych udziału w uroczystościach żałobnych ofiar katastrofy smoleńskiej, które odbędą się 17 i 18 kwietnia 2010 roku. / Fot. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbara KudryckaPonadto w związku z uroczystościami żałobnymi, które będą mieć miejsce w Warszawie w sobotę 17 kwietnia br. i w związku z pogrzebem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, który odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia br. w Krakowie, odwołano w tych dniach zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Łódzkim. Władze Uczelni umożliwiły tym samym swoim studentom wzięcie udziału w Uroczystościach, o co w dniu wczorajszym w piśmie do Rektorów Polskich Uczelni apelowała Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka.

Msza święta w intencji zmarłych z udziałem studentów nie tylko UŁ, ale wszystkich łódzkich szkół wyższych odbędzie się w poniedziałek 19 kwietnia br. o godz. 9.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki przy ul. Piotrkowskiej 265.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.