Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ma za sobą 33 lata budowy, do jej sfinalizowania pozostał rok. O tej, oraz innych inicjatywach wyższych uczelni medycznych porozmawiamy dziś w programie "O co chodzi".

 / Fot. patioOd czasów rozpoczęcia budowy CKD w Łodzi, w 1976 r , gdy na czele narodu stał pierwszy sekretarz partii komunistycznej Edward Gierek, a Polska graniczyła z Czechosłowacją, zmienił się ustrój polityczny, rządzący jak również pogorszyła się sytuacja służby zdrowia. W województwie łódzkim stan opieki medycznej jest szczególnie trudny. Od kilku lat notuje się tu najniższy przyrost naturalny w kraju, sytuacja zdrowotna łodzian w niepokojący sposób odbiega od średniej krajowej a temu wszystkiemu towarzyszy katastrofalna kondycja finansowa zakładów opieki zdrowotnej.

Starzejące się społeczeństwo w szczególny sposób oczekuje usług w zakresie diagnostyki i leczenia na wysokim poziomie. Niestety, przeciętny łodzianin skazany jest na szukanie pomocy w przestarzałych szpitalach, gdzie ze świecą szukać nowoczesnych technologii medycznych. Dlatego bardzo ważnym jest udostępnienie miastu przez Uniwersytet Medyczny obiektu takiego jak Centrum Kliniczno Dydaktyczne.

1 stycznia 2010 roku planowane jest uruchomienie kilku oddziałów CK-D jako części szpitalnej na 367 łóżek. Do ważnych inicjatyw powziętych przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi należy rozbudowa campusu na terenach uniwersytetu na placu Hallera oraz budowa Muzeum Historii Medycyny Uniwersytetu Medycznego w Colegium Medicum. Ambicją uczelni jest również pozyskanie większej ilości zagranicznych studentów a także podniesienie poziomu nauczania co w przyszłości ma przyczynić się do poprawy jakości opieki zdrowotnej.

Czy CKD rzeczywiście zostanie otwarte? Jakie będą tego korzyści? Co inwestycje Uniwersytetu Łódzkiego mogą poprawić w życiu przeciętnego łodzianina? Na te oraz inne pytania odpowie już o 18:30 gość dzisiejszego wydania „O co chodzi” Rektor Uniwersytety Łódzkiego, prof. dr hab. n. med. Paweł Górski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.