Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet otwarty dla każdego czyli fitnes w teorii i choreografia w pigułce

Chcesz nauczyć się języka hebrajskiego poprzez śpiew, albo włoskiego podczas gotowania? A może interesuje Cię choreografia w pigułce? Taką ofertę mają dla zainteresowanych uniwersytety otwarte.

Uniwersytet Otwarty przy Uniwersytecie Warszawskim

 / Fot. WikipediaNa zajęcia mogą zapisać się osoby, które ukończyły 16. rok życia. Obecnie najstarszy uczestnik ma 80 lat. - Pierwszy kurs ruszył w 2009 roku. Na początku było kilkudziesięciu chętnych, teraz jest już kilkuset. Na każdego uczestnika przypadają 3 trymestry. Za 30 godzin akademickich zapłacić trzeba od 180 do 270 zł w zależności od typu zajęć - informuje powiedziała Anna Korzekwa rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykłady prowadzą profesorowie, doktoranci oraz pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego. Są to ich autorskie programy, przeznaczone specjalnie dla uczestników otwartych wykładów.

Zajęcia na tego typu uniwersytetach potrafią zaskakiwać. Uczestniczyć można w kursach z siatkówki, z trzykrotnym medalistą Edwardem Skorkiem, czy też nauczyć się języka włoskiego poprzez gotowanie.

Mimo wielu chętnych, jest jeszcze sporo miejsc wolnych. Istnieje też możliwość zapisywania się na listy rezerwowe, pod warunkiem, że będzie
wolna sala i wykładowca. W takim przypadku będą powstawać dodatkowe grupy. Wszelkie dostępne informację znajdują się na tej stronie. Uniwersytet Otwarty UW

Uniwersytet Otwarty przy UKSW
 / Fot. Wikipedia/ fot. Nasilowski
Uniwersytet Otwarty prowadzi również Uniwersytet kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jak czytamy na oficjalnej stronie UKSW, Uniwersytet Otwarty powstał w 2009 roku, a jego celem jest prowadzenie kształcenia otwartego, stwarzającego osobom dorosłym warunki do doskonalenia i uzupełniania wiedzy oraz podnoszenia kompetencji ogólnych i zawodowych. Swoje zadania realizuje poprzez wykłady, konferencje, szkolenia, warsztaty oraz zajęcia fizyczno- ruchowe.

Wykładowcami Uniwersytetu Otwartego na UKSW są naukowcy oraz nauczyciele akademiccy i specjaliści z innych szkół wyższych i instytucji.
Chętni mogą zapoznać się z szeroka ofertą, w której znajdą m.in. choreografię w pigułce, fitness w teorii i praktyce, kulturę Afryki z elementami języka a nawet obsługę komputera.Więcej informacji na Uniwersytet Otwarty UKSW.

Oferty UW i UKSW są stosunkowo do siebie podobne. UKSW w większym stopniu promuje edukacje ludzi starszych. Natomiast UW swoimi awangardowymi ofertami kusi ludzi młodych.Jedno jest pewne - na Uniwersytecie Otwartym miejsce znajdzie się dla każdego.
Znajdź nas na Google+

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.