Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Śląski będzie miał własną telewizję

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego, śląska uczelnia uruchomi swoją telewizję. Kanał przekaże najważniejsze wiadomości z życia uniwersytetu, spełni też funkcje edukacyjne. Trwają poszukiwania dziennikarzy.

 / Fot. UŚ KatowiceJak przyznaje Radosław Aksamit, koordynator telewizji Uniwersytetu Śląskiego, kanał ma przede wszystkim służyć komunikowaniu się szkoły z jej studentami, doktorantami i pracownikami, ale też z osobami z zewnątrz, na przykład absolwentami placówki, zainteresowanymi sprawami akademickimi.

- Powstałe materiały będą udostępniane na zasadzie podobnej, jak w przypadku serwisu You Tube, czy też VOD. Tematy materiałów muszą być zróżnicowane ze względu na szeroką grupę odbiorców telewizji. Każdy z nich znajdzie coś dla siebie – zapewnia Radosław Aksamit.

Uczelniana telewizja pokaże nie tylko wydarzenia odbywające się w murach uniwersytetu. Organizatorzy przedsięwzięcia, za pomocą nowego środka przekazu chcą również rozwinąć istniejące już w szkole tzw. kształcenie na odległość. Na kanale udostępnią między innymi wykłady i materiały dydaktyczne.

Ruszyła rekrutacja, która wyłoni współpracowników telewizji. Koordynator potwierdza, że zainteresowanie fachem dziennikarza jest ogromne.

- Chcemy wokół tego przedsięwzięcia stworzyć studencki zespół dziennikarzy. We wrześniu odbędziemy rozmowy ze wszystkimi kandydatami. Współpraca z telewizją będzie także formą edukacji dla studentów marzących o pracy dziennikarskiej, którzy do tej pory doświadczenie mogli zdobywać między innymi w Studenckim Radiu Egida – dodaje Radosław Aksamit.

Dla tych, którzy dostaną angaż i staną przed kamerą w roli prezentera, zorganizowane zostaną również specjalne szkolenia. Studenci są zaskoczeni pomysłem, ale cieszą się z nowego medium.
- Każde przedsięwzięcie, które pozwala nam zdobyć doświadczenie, to dobra inwestycja - przyznaje Michał Wawrzaszek, od października student piątego roku politologii na specjalności dziennikarstwo i komunikacja społeczna. – Koncepcja, by w telewizji publikować materiały dydaktyczne z pewnością spodoba się większości z żaków, przyznam, że sam zaliczam się do tego grona. Każdemu z nas ułatwi to naukę - dodaje student.

Pojawiają się jednak wątpliwości: czy pomysł udostępniania zajęć w sieci spodoba się wykładowcom, prowadzącym niejednokrotnie autorskie programy nauczania? Żacy z Uniwersytetu twierdzą, że takie działania mogą obniżyć frekwencję na zajęciach.

- Mimo wszystko swoich sił w telewizji nie spróbuję. Związałem się już z innym środkiem przekazu. Chętni do współpracy na naszej uczelni z pewnością się jednak znajdą. W końcu w ubiegłym roku podwojono liczbę studentów przyjmowanych na kierunek politologia – ocenia Michał Wawrzaszek.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.