Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Śląski: Wiedza dla praktyki, praktyka dla wiedzy

Współautorzy: Barbara Podgórska

Na Podyplomowych Studiach Ochrony Informacji Niejawnych Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzono kolejne zajęcia w ramach innowacyjnego nauczania studentów dla potrzeb administracji i gospodarki.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Wykłady i pokazy prowadzili najlepsi w kraju eksperci z dziedziny ochrony informacji w tym z międzynarodowej firmy, jaką jest Kroll Ontrack, specjalizującej się w informatyce śledczej – informuje Mieczyslaw T. Koczkowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

Ogromną zainteresowanie wzbudziła prezentacja poligrafu i badanie prawdomówności, jakiemu poddał się jeden ze studentów. Badanie i wykład przeprowadził znawca tematu, dr Marek Leśniak, pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

 / Fot. Adam K. PodgórskiZaprezentowano również najnowsze techniki i technologie oraz urządzenia i systemy służące dla potrzeb ochrony informacji w urzędach i biznesie. Demonstrował je Michał Biwejnis z firmy Wasko S.A.

Metody elektronicznego przechwytu informacji przedstawił Jarosław Bartniczuk z firmy Intelguard, a Andrzej Gomoluch z Noma2, omówił techniczne i fizyczne zabezpieczenie informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawe te informacje. O nowych technologiach wiemy wciąż zbyt mało i... wykorzystujemy je zbyt rzadko i wąsko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.