Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Warszawski z barierami dla niepełnosprawnych

Anglistyka, dziennikarstwo, polityka społeczna, filologia klasyczna, socjologia - to popularne kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Jak się okazuje wszystkie nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Większość budynków na UW jest nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. / Fot. Mariusz MichalakZ dokumentów wynika, że studenci niepełnosprawni wybierają takie kierunki, na których nie spotkają się z barierami. Spośród 48 gmachów warszawskiego uniwersytetu tylko 25 jest w pełni zmodernizowanych i wyposażonych w podjazdy, windy. 13 nadaje się do natychmiastowego remontu. Tragicznie pod tym względem jest na wydziałach anglistyki, biologii, socjologii, filozofii, dziennikarstwa i nauk politycznych.

Z danych Biura ds. Osób Niepełnosprawnych uczelni wynika, że, w 2009 roku na studia stacjonarne dostało się 217 studentów z orzeczeniem niepełnosprawności. - Robimy, co w naszej mocy, by ułatwić naukę niepełnosprawnym studentom - zaznacza rzeczniczka UW Anna Korzewka.

Zdaniem Donaty Kończyk, koordynatorki z BON Uniwersytet zrobił już bardzo dużo dla osób niepełnosprawnych, z drugiej wciąż pozostaje mnóstwo do zrobienia. Władze uczelni zapowiadają dalsze modernizacje.


Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

czy urzędnicy szybcie będą myslec jak sami zostaną niepełnosprawnych

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.02.2010 12:48

Dobrze, że ktoś pomyślał o niepełnosprawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.