Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Wrocławski ułatwia studentom głosowanie

Władze Uniwersytetu Wrocławskiego ogłosiły godziny rektorskie w powyborczy poniedziałek, aby ułatwić studentom głosowanie w nadchodzących wyborach.

Uniwersytet Wrocławski / Fot. Marta SzloserGodziny rektorskie na Uniwersytecie Wrocławskim zwalniają studentów z zajęć odbywających się planowo do godziny 13.00 dnia 22 października, czyli w powyborczy poniedziałek. W ten sposób władze uczelni chcą ułatwić głosowanie tym studentom zameldowanym poza Wrocławiem, którzy nie zdążyli zgłosić się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Wrocławia w celu dopisania się do spisu wyborców głosujących w tym mieście (wnioski można było składać do 11 października).


Studenci, którzy mieszkają na stałe w miejscowościach oddalonych od swych uczelni o wiele kilometrów, mając w perspektywie wyjazd do domu i spędzenie wielu godzin w pociągach, autobusach i na dworcach, często rezygnują z głosowania. Wolny poniedziałek po wyborach może być dla nich zachętą do spełnienia obywatelskiego obowiązku, ponieważ powrót na uczelnię można zaplanować na później, bez pośpiechu i obawy o konsekwencje w postaci nieobecności na zajęciach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się, inicjatywa świetna. Agata, bodpl - dziękuję za informacje. Gdzie jeszcze ogłoszono godziny rektorskie w powyborczy poniedziałek? Jeśli wiecie, podzielcie się z nami informacją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super inicjatywa, u nas (UJ) też są rektorskie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uzupełniając Twój tekst dodam, że również Rektor Politechniki Wrocławskiej ogłosił dzień 21 października dniem rektorskim, a 22 października obowiazuja godziny rektorskie do 13.00. Jednoczesnie wystosowano Apel do środowiska akademickiego, pracowników i studentów, "o czynny i powszechny udział w akcji wyborczej z misją uświadamiania kandydatom na posłów i senatorów Rzeczypospolitej roli inwestowania w naukę i konieczności uczynienia z nauki jednego z fundamentalnych czynników pomyślnego rozwoju kraju".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.