Facebook Google+ Twitter

Uniwersytet Wrocławski wciąż rekrutuje

Dla maturzystów, którzy nie dostali się na studia w pierwszej turze rekrutacji, Uniwersytet Wrocławski ma dobrą wiadomość - trwa drugi nabór na studia stacjonarne I stopnia. Wśród proponowanych kierunków dominują te ścisłe.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Indeks_studencki.jpgNajwięcej wolnych miejsc oferuje Wydział Chemii, w sumie około 300 na specjalnościach: chemia podstawowa, informatyka chemiczna, chemia środowiskowa, chemia biologiczna. Kandydaci mogą rejestrować się do 25 sierpnia.

Sporym zaskoczeniem jest duża ilość wolnych miejsc na kierunkach zamawianych, to znaczy takich, które otrzymują dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w celu uatrakcyjnienia studiów. Najlepsi studenci fizyki oraz fizyki technicznej będą nagradzani comiesięcznym stypendium wysokości 1000 złotych. Mimo silnych starań przyciągnięcia maturzystów, do zapełnienia listy brakuje 160 chętnych. Wydział Fizyki i Astronomii chce rozdysponować jeszcze 25 indeksów na kierunku astronomia.

Powód do radości mają wszyscy zainteresowani naukami przyrodniczymi. Mogą ubiegać się o przyjęcie na kierunki: biologia (40 wolnych miejsc) oraz biologia ze specjalnością mikrobiologia (30), a także specjalnością nauczycielską z chemią (15). Aż 60 indeksów czeka na przyszłych studentów ochrony środowiska. Od 9 sierpnia rekrutację rozpocznie także Instytut Nauk Geologicznych.

Znajdzie się również coś dla humanistów. Wydział Filologiczny ma do rozdania kilka indeksów na kierunkach: filologia (specjalność filologia klasyczna oraz filologia klasyczna i kultura śródziemnomorska) oraz informacja naukowa i bibliotekoznawstwo.

Wolne miejsca czekają jeszcze na historii ze specjalnością nauczycielską (z wiedzą o społeczeństwie lub z językiem angielskim). Wydział Nauk Społecznych chętnie przygarnie także 10 filozofów.

Rekrutacja odbywa się drogą internetową. Opłata rekrutacyjna wynosi 80 złotych za każdy wybrany kierunek. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu oraz miejsc składania dokumentów znajdują się na stronie IRKA. Limity przyjęć określa Uchwała Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.