Facebook Google+ Twitter

UNRWA apeluje o 34 miliony dolarów dla Palestyńczyków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 22:12

ONZ-owska organizacja pomocowa UNRWA zaapelowała o 34 miliony dolarów pomocy dla Palestyńczyków w Strefie Gazy. Strefa od pięciu dni jest bombardowana przez Izrael. Zginęło blisko 400 osób, a 1900 zostało rannych.

Szefowa ONZ-owskiej agencji Karen AbuZaid zaapelowała do społeczności międzynarodowej o wsparcie finansowe, gdyż - jak powiedziała - sytuacja w Strefie Gazy jest beznadziejna. Dodała, że w ciągu 8 lat pracy w UNRWA żaden z jej apeli nie był tak ostry. Na początku grudnia Karen AbuZaid apelowała o 275 milionów dolarów dotacji, które pozwoliłyby na dostarczanie Palestyńczykom żywności i innych potrzebnych artykułów przez 4 miesiące.

Izrael blokuje Strefę Gazy od 19 miesięcy, czyli od chwili przejęcia kontroli na tym terenie przez radykalny Hamas. Organizacje humanitarne alarmują, że bez wstrzymania bombardowań jest bardzo trudno dostarczyć ludziom żywność. Palestyńczycy boją się bowiem opuszczać swoje domy - nawet po to, aby zdobyć jedzenie. Według organizacji humanitarnych w szpitalach i klinikach brakuje leków i podstawowego sprzętu medycznego. Nie ma też prądu. Ponad 87 procent pacjentów jest w krytycznym stanie.

W Strefie Gazy mieszka 1,5 miliona ludzi. Ponad połowa to dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.