Facebook Google+ Twitter

UOKiK apeluje o sprawdzanie biur podróży

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-20 14:44

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje o sprawdzanie biur podróży przed skorzystaniem z ich usług. W ten sposób można się uchronić przed nieprzyjemnościami podczas urlopu, a w razie kłopotów łatwiej będzie o uzyskanie pomocy.

Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u przypomina, że warto sprawdzić, czy dane biuro podróży działa legalnie. Najlepiej zrobić to w Urzędzie Marszałkowskim odpowiednim dla województwa, w którym mieszkamy. Ekspert radzi też, aby przed wyjazdem zapisać numer telefonu Urzędu Marszałkowskiego, który wydał zgodę na organizację wyjazdów przez dane biuro podróży. W razie bankructwa spółki, to Urząd pomoże turystom wrócić do kraju.


Jeśli podczas pobytu na wakacjach turysta postanawia, że po powrocie złoży reklamację, powinien zebrać jak najwięcej dowodów świadczących o nieprawidłowościach. Mogą to być zdjęcia lub opinie innych uczestników wycieczki. Warto też zdobyć pisemne zaświadczenie od pilota, lub rezydenta, że nieprawidłowości rzeczywiście miały miejsce. Jeśli w ciągu 30 dni od złożenia reklamacji biuro podróży się do niej nie odniesie, wówczas automatycznie jest ona uznana za uzasadnioną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.