Facebook Google+ Twitter

UOKiK informuje o niebezpiecznych samochodach

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany o możliwości wystąpienia wady w niektórych egzemplarzach samochodów Citroën C4 i C4 z ESP.

Citroën C4. / Fot. Citroën CommunicationSpółka poinformowała, że w niektórych samochodach Citroën C4 i C4 z ESP może dojść do awarii układu hamulcowego oraz układu elektronicznego stabilizowania toru jazdy. Polega to na nieszczelności złączy bloków ABS i ESP, co w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia układów znajdujących się pod maską pojazdu. Niebezpieczeństwo takie istnieje w szczególności w okresie zimowym.

Informacja przekazana przez przedsiębiorcę dotyczy samochodów: Citroën C4 wyprodukowanych pomiędzy wrześniem 2005 r. i październikiem 2006 r. oraz Citroën C4 z ESP wyprodukowanych do października 2006 r. W Polsce kampanią objętych jest 1608 pojazdów Citroën C4 i 1206 samochodów Citroën C4 z ESP. Spółka zobowiązała się także do przeprowadzenia bezpłatnej akcji naprawczej. Posiadacze wadliwych aut będą powiadomieni listem poleconym o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No chyba tak :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

to teraz chyba powinnam się cieszyć, że nie mam prawa jazdy ani samochodu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.