Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3504 miejsce

UOKiK: Operator nie ma prawa wyłączyć Ci komórki

 • Źródło: IAR
 • Data dodania: 2010-03-17 08:23

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za nielegalne wyłączanie telefonów komórkowych abonentom, którzy nie płacą rachunków. Firmy telekomunikacyjne będą musiały zmienić dotychczasowe umowy.

 / Fot. Radek Pietruszka /PAPO sprawie donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionowała 24 postanowienia, stosowane w umowach przez Erę, Orange i Play. W dwóch sprawach sąd antymonopolowy wydał już wyrok.

Sąd orzekł, że telefon jest "dobrem cywilizacyjnym", a pozbawienie możliwości korzystania z niego może mieć tylko charakter wyjątkowy. Za niezgodne z prawem uznano też pobieranie jednorazowych opłat za opóźnienia w regulowaniu rachunków. Operatorzy komórkowi powinni zmienić w tej sytuacji swoje regulaminy i umowy z klientami. Firmy nie zgadzają się jednak z wyrokami sądu i zapowiadają złożenie apelacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Paweł
 • Paweł
 • 23.08.2012 16:35

Tak, mi tez zablokowali wych i przych, a jak Tym debilom TŁUMACZE, ŻE JEŚLI ZABOKOWLI MI POŁ. PZYCHODZĄCE, TO NIE DOSTANĘ WIADOMOŚCI SMS LUB TEŻ NIE ZALGOUJE SIĘ DO SYSTEMU,ZEBY SPRWADZIC NR KONTA CZY TEZ SPRAWDZIĆ E-FAKTURY , KTÓRE MAM AKTYWOWANE.

ICH PROCEDURY MNIE ROZBRAJAJĄ !

Komentarz został ukrytyrozwiń
play best
 • play best
 • 10.07.2012 00:52

co wy gadacie. Play jest the best i jest bardzo wyrozumialy wobec klientow. Mi wyl poloczenia wych po 2 nie zaplaconych rachunkach a przychodzace po ponad 3. Czesto mi sie to zdarza ale przynajmniej dzwonia i uprzedzaja czasami, odbieraja tel w obsludze...
Po prostu da sie z nimi dogadac jak z czlowiekiem
ja polecam play. To napewno lepsza siec niz orange pod wieloma wzgledami ( bo w orange sa promocje widmo, brak kontaktu, i jakie ceny!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia kowalska
 • kasia kowalska
 • 01.06.2012 09:38

jestem właśnie w tej sytuacji gdzie sieć play wyłączyła mi połączenia wychodzące i przychodzące mam zapłacone rachunki z opóźnieniem tylko że oni nie uważają tego punktu a zapłaciłam w stokrotce lecz sieć niestety nie honoruje tej zapłaty i od 3 dni mam wyłączony telefon to jest banda złodzieii i oszustów ta cała sieć play

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł K.
 • Paweł K.
 • 02.05.2011 08:02

UOKIK ma rację . Rafale GDAK , zgadzam się z UOKIK'iem. Pisząc to nawet nie wiesz jak PLAY "robi sobie jaja" , blokuje telefon, odcina poł. przychodzące bez powiadamiania, a miałem niezapłącone tylko 2 faktuyry.

Normalny operator w tej sytuacji odciąłby poł. wychdzące i z tym bym się zogdził,ale
zeby odłączyć telefon od sieci?

To już jest paraliż działania firmy i będe skłądał w tej kwestii odszkodowanie i rozwiąże umowę z P4 Sp. z o o.

A poza tym UOKIK jest od tego,by bronić mniejszych przez wielką korporacją i nie chodzi tutaj o kryteria socjalne, ale o nasze prawa,wiec sie cicho :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariola Ciszewska
 • Mariola Ciszewska
 • 24.03.2011 12:55

Niestety być może tak powinno być cyt- Poza tym najpierw zakładana jest blokada połączeń wychodzących, następnie przychodzących - na końcu dochodzi do całkowitego wyłączenia numeru.

Ale w praktyce nie zawsze tak jest , czego doświadczyłam na własnej skórze - operator play zablokował mi połączenia wychodzące i przychodzące pomimo zapłaconych rachunków .Moja walka o odblokowanie trwała 5 dni , przyczyna błędne zaksięgowanie faktur .Ale to jeszcze nie koniec usługi działają , ale ponieważ w abonamentach (mam 4 firmowe)mam pakiety minut okazuje się ,że po wejściu na konta
stan na wszystkich abonamentach jest 0
dzonie doBok w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji a konsultant
odpowiada , ponieważ usługi zostały włączone po moim okresie rozliczeniowym to operator nie naliczy mi abonamentu , ale każde wykonane połączenie będzie płatne (sprawdziłam stawki podwójne).
Pytam na jakiej podstawie tak jest i w którym pkt. regulaminu jest taki zapis -konsultant nie ma , ale tak jest , pytam jeszce raz i odpowiedź - bo tak jest.
Ponowne zgłoszenia nic nie dają , kolejną odpowiedż jaką otrzymałam , usługi działają prawidłowo, dziękujemy za zgłoszenie. Matrix jakiś . Niestety pozostaje tylko droga sądowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niobe
 • niobe
 • 01.09.2010 11:01

Operatorzy komorkowi nie powinni wylaczac ludziom telefonow. Dlaczego wylaczaja i jeszcze naliczaja opłaty za ponowne wlaczenie? O tym juz nie wspominacie co? Myslisz ze operator ucierpi? Wystarczy ze zacznie przesyłac reklamy i juz wyjdą na swoje.panie Rafale Gdak widze ze pracujesz w jakiejs telefoni bo zazarcie walczysz o nie swoje prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam Cie Rafale za "wycieczkę", rzeczywiście nie powinienem był tego pisać, ale odsyłam Cie do mojego pierwszego komentarza.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam żadnych chęci więc daruj sobie wycieczki. Nie podoba ci się argumentacja - nie bierz udziału w dyskusji. Co do meritum Tego typu decyzje to psucie rynku. UOKiK daje sygnał konsumentom - nie mają was prawa zablokować, de facto nie musicie płacić - dajemy wam gwarancję dostępu do "cywilizacyjnego dobra". Zabiera też skuteczną formę nacisku operatora by wierzyciel oddał to, co jest operatorowi winien. Zresztą ciekaw jestem czy równie wspaniałomyślny byłbyś np w sytuacji gdy jesteś providerem internetowym i ludzie ci nie pładzą za usługę - rozumiem, że pomimo długu nadal zapewniałbyś im dostęp do usług. Jakie to piękne i szczytne rozporządzać się nie swoim...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byc może dla ciebie 5 zł jest śmieszne ale są tacy dla których, wydać je nie jest wcale do śmiechu do śmiechu. Twoja chorobliwa chęć posiadania zawsze racji jest śmieszna a może smutna... Nie wiem. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Starter prepaid kosztuje w kiosku 5 zł - więc śmieszne jest mówienie o odcięciu od zdobyczy cywilizacyjnej, jaką jest telefon komórkowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.