Facebook Google+ Twitter

UOKiK ostrzega przed wirtualnymi oszustami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 16:21

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed wirtualnymi przestępcami, którzy wyłudzają dane osdobowe w celu dokonania nielegalnych transakcji.

Oszuści wysyłają do konsumentów e-maile sugerujące, że pochodzą one z banku lub innej organizacji godnej zaufania. Nakłaniają w nich do podania poufnych informacji, poprzez wskazaną stronę internetową, która do złudzenia przypomina witrynę banku, z którego usług korzysta konsument. Wykorzystują oryginalne logo instytucji, a w mailach mogą również pojawić się prawdziwe nazwiska osób należących do kierownictwa przedsiębiorstwa.

UOKiK ostrzega, ze wprowadzenie na fałszywej witrynie danych osobowych naraża konsumentów na utratę pieniędzy z rachunku bankowego. Urząd radzi, zeby nie odpowiadać na te e-maile, lecz skontaktować się z bankiem.

E -maile mogą odwoływać się do kryzysu finansowego i informować o problemach z rachunkiem rozliczeniowym czy innymi płatnościami. Ważne jest zatem również regularne sprawdzanie konta bankowego, aby upewnić się czy wszystkie transakcje rzeczywiście przeprowadziliśmy. - przypomina UOKiK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.