Facebook Google+ Twitter

UOKIK pozwał Orange, Play i Erę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 10:07

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił do sądu o uznanie za niedozwolone zapisów zawieranych w umowach trzech operatorów telefonii komórkowej: Orange, Play i Erę. UOKiK kwestionuje aż 24 klauzule stosowane przez te firmy.

Aneta Styrnik z Urzędu wyjaśnia, że zapisy dotyczyły sytuacji, gdy konsument nie reguluje w terminie rachunków. Jedna z kwestionowanych klauzul mówi, że w sytuacji, kiedy rachunek nie jest opłacany w terminie operator może rozwiązać z niesumiennym klientem wszystkie umowy, nawet jeśli opłaty za inne usługi są uiszczane regularnie.

Kolejny zapis, z którym nie zgadza się UOKiK, dotyczy pobierania dodatkowych opłat gdy klientowi odłączana jest usługa, za którą nie zapłacił. Jeśli rachunki nie są płacone operator może wyłączyć usługę, za co pobierze opłatę. Klient zapłaci również za kolejne podłączenie usługi.

Zastrzeżenia UOKiK-u dotyczą również klauzuli mówiącej o pobraniu od przedsiębiorcy dodatkowej, oprócz karnych odsetek, opłaty za opóźnienia w regulowaniu rachunków. Eksperci UOKiK-u podkreślają, że klient nie może być podwójnie karany za to samo przewinienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.