Facebook Google+ Twitter

UOKiK rekordowo karze firmy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 07:08

W 2009 roku padł rekord w karaniu firm przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według "Pulsu Biznesu" to w dużej mierze zasługa prezes tej instytucji Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel.

Odkąd półtora roku została ona szefem UOKiK działania tej instytucji nabrały zawrotnego tempa - pisze gazeta. Prawie codziennie pojawiają się w mediach informacje o ukaranych firmach, horrendalnie wysokich karach, wykrytych kartelach, czy innych spektakularnych akcjach urzędu.

Mobilizacja przyniosła rekordowe efekty. W 2009 roku wysokość kar nałożonych przez UOKiK na 512 przedsiębiorców wyniosła 600 milionów złotych, czyli niemal tyle, co w latach 2006-08. Firmy również wpłaciły na konto urzędu rekordową kwotę - 83 miliony złotych, czyli więcej niż w ciągu sześciu wcześniejszych lat - wylicza dziennik.

UOKiK zajmuje się między innymi wykrywaniem zmów cenowych, karteli, czy nielegalnych porozumień ograniczających konkurencję. "Puls Biznesu" pisze, że uzasadnione jest zatem porównanie Krasnodębskiej-Tomkiel do Anny Streżyńskiej, szefowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która bezkompromisowo uzdrawia polski rynek telekomunikacyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.