Facebook Google+ Twitter

UOKiK sprawdza Pocztę Polską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-06 14:02

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza czy Poczta Polska dotrzymuje terminów doręczania przesyłek. Konrad Gruner z biura prasowego Urzędu powiedział, że UOKiK wszczął postępowanie w sprawie naruszenia interesów konsumentów, po skargach od klientów poczty. Jeżeli okaże się, że Poczta Polska nie dotrzymuje terminów dostarczania przesyłek - wówczas UOKiK może na nią nałożyć karę finansową w wysokości do 10 procent ubiegłorocznych przychodów spółki.

Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski nie jest przekonany czy UOKiK jest właściwym organem do sprawdzania takich zagadnień i dlatego spółka zwróciła się do Urzędu z prośbą o ponowne sprawdzenie czy posiada on kompetencje do zajmowania się sprawą.

Rzecznik przyznaje, że wśród pracowników poczty zdarzają się osoby niesolidne i nieuczciwe, ale jest ich niewiele. Jak podkreśla - w razie przyłapania pracownika na kradzieży musi on się liczyć z sankcjami dyscyplinarnymi i karnymi. Dla przykładu: dwa lata temu z pracy zwolniono dyscyplinarnie ponad 200 osób pracujących w sortowniach, a w ubiegłym roku o połowę mniej. Część spośród zwolnionych pracowników odpowiadała za kradzieże przesyłek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.