Facebook Google+ Twitter

UOKiK ukarał szkołę językową z Warszawy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 11:23

UOKiK nałożył karę w wysokości 34 tysięcy 417 złotych na szkołę językową Testing&Foreign Language Services (TFLS) z Warszawy. Według Urzędu, szkoła uniemożliwiała zwrot zapłaconych pieniędzy osobom rezygnującym z kursu przed jego rozpoczęciem lub w trakcie.

Jak podał w komunikacie UOKiK, jeśli kursant za naukę płacił w ratach, po rezygnacji z nauki nadal musiał regulować opłaty mimo rozwiązania umowy. Zgodnie z prawem wypowiedzenie umowy możliwe jest w każdym momencie jej trwania - przypomina Urząd - i podkreśla, że obciążanie kursanta całą kwotą w przypadku jego wcześniejszej rezygnacji jest niezgodne z prawem.

Urząd przypomina też, że podwyższanie ceny kursu, gdy zmniejszy się liczba uczestników czy wzrośnie inflacja, jak również prawo do zmiany miejsca odbywania się zajęć i jednocześnie zatrzymania całej kwoty w przypadku rezygnacji uczestnika - to niektóre postanowienia wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych dotyczące edukacji.

Decyzja UOKiK w sprawie szkoły językowej Testing&Foreign Language Services nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.