Facebook Google+ Twitter

UOKiK: Uwaga na pożyczki w internecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 16:42

Brak informacji o kosztach uzyskania pożyczki i dodatkowych opłatach - to główne zarzuty wobec stron internetowych oferujących szybkie pożyczki. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził 24 strony internetowe, co doprowadziło do wszczęcia dziewięciu postępowań wyjaśniających. Kolejne są planowane.

Aneta Styrnik z UOKiKu wyjaśnia, że firmy oferujące pożyczki nie informują klientów, ile będzie ich kosztowało zaciągnięcie pożyczki.

- Najczęściej pojawiającym się problemem jest brak informacji o kosztach udzielanej pożyczki. Jest to bardzo istotna kwestia. Zawierając umowę na odległość powinniśmy zostać wcześniej poinformowani o zasadach zapłaty ceny, o kosztach rozmów telefonicznych i prawie wypowiedzenia umowy. Informacji tych strony przez nas oglądane także nie zawierały – mówi Styrnik.

Zdarza się też, że informacje zamieszczone na stronach internetowych spółek finansowych wprowadzają w błąd. Eksperci UOKiK przypominają, że od zawartej przez internet umowy o udzielenie kredytu przysługuje prawo odstąpienia w ciągu 14 dni od chwili zawarcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.