Facebook Google+ Twitter

UOKiK: Uważajmy na przedświąteczne oferty kredytowe

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-12-19 11:16

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzega przed zawieraniem pochopnych umów kredytowych w okresie przedświątecznych zakupów.

fot. Tomasz Jodłowski / Dziennik ZachodniPracowniczka Urzędu, Monika Stec, powiedziała w Sygnałach Dnia, że instytucje finansowe w Polsce na ogół przestrzegają przepisów prawa. Jednak oferty kredytów, przedstawiane jako promocyjne, nie zawsze są korzystne dla klienta.

Przede wszystkim należy bardzo uważnie przeczytać nie tylko umowę kredytową, lecz również regulamin zakupu czy promocji, który w pośpiechu najczęściej pomijamy. Trzeba też dokładnie się dowiedzieć jaki jest całkowity koszt kredytu.

Rozmówczyni Polskiego Radia zwróciła uwagę, że koszta tego ubezpieczenia spadają na kupującego, choć nie są uwidocznione w umowie.
Warto też porównać oferty różnych kredytodawców. Dotyczy to również wszelkich promocji i obniżek cen, przedstawianych przez sprzedawców jako wyjątkowa okazja.

Monika Stec przypomniała też, że w przypadku zawierania umów kupna - sprzedaży na odległość, na przykład przez Internet, nabywcy przysługuje prawo odstąpienia od zakupu w ciągu 10 dni od daty transakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.