Facebook Google+ Twitter

Upada "zagłębie obuwnicze" w powiecie myszkowskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 10:58

W powiecie myszkowskim nazywanym "zagłębiem obuwniczym" firmy ograniczają zatrudnienie i produkcję. Głównymi przyczynami pogarszającej się sytuacji krajowych producentów obuwia jest import konkurencyjnych produktów z Azji oraz niestabilność złotego.

Paweł Czyż - prezes Krisbudu, największej na Śląsku fabryki obuwia już podjął decyzje o zwolnieniu 25 proc. pracowników. Wyjaśnia, że negatywny wpływ na przemysł obuwniczy ma między innymi mocna złotówka, która powoduje wzrost cen polskiego obuwia wobec zagranicznych konkurentów.

Zaniepokojenie sytuacją wyraża wicestarosta myszkowski Jan Kieras, jako że z przemysłem obuwniczym związanych jest blisko 2 tysiące mieszkańców powiatu myszkowskiego. Starosta podkreśla, że chociaż obuwie wyprodukowane w Chinach jakością nie może konkurować z polskim, to klienci coraz częściej większą uwagę zwracają na cenę, a nie poziom wykonania produktu. Według Kierasa rodzimy przemysł obuwniczy mogłyby uratować obostrzenia przepisów odnośnie jakości importowanych do Polski produktów.

W krajach Unii Europejskiej w ostatnich latach produkcja obuwia zmalała o 30 procent, w konsekwencji czego 40 tysięcy osób straciło pracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.