Facebook Google+ Twitter

Upadają linie lotnicze OLT Express Germany

Zarząd linii OLT Express Germany poinformował o zawieszeniu działalności. Właściciel odrzucił możliwość restrukturyzacji firmy, bez której nie ma szans na dalsze funkcjonowanie na rynku.

OLT Express Germany były małą regionalną linią lotniczą / Fot. FBLH, Creatice Commons 1.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fokker_100_der_OLT_Express.jpg O zawieszeniu wszystkich lotów poinformowano wczoraj wieczorem w oświadczeniu wydanym przez zarząd firmy. Samoloty pozostaną dziś na lotniskach. Nie ma informacji czy pasażerom, którzy mają wykupione bilety zostaną zwrócone pieniądze.

OLT Express Germany były małą regionalną linią lotniczą. Jak podaje TVN24, flota przewoźnika składała się z dziesięciu starszych samolotów, które obsługiwały głównie połączenia pomiędzy niemieckimi miastami. Od wielu miesięcy linie miały problem, aby utrzymać się na rynku. W grudniu ubiegłego roku zawieszono część połączeń i przeprowadzono wiele zwolnień.Była to jedna z najstarszych niemieckich linii lotniczych. Działała od 1958 r pod nazwą Ostfriesische Lufttransport GmbH. W sierpniu 2011 wszystkie udziały w firmie wykupiła gdańska spółka Amber Gold Marcina Plichty. Po połączeniu z dwiema mniejszymi polskimi firmami lotniczymi utworzyli OLT Express. Niestety w lipcu 2012 roku historia polskiego OLT zakończyła się ogłoszeniem upadłości. Niemiecką część OLT przejął wtedy holding kapitałowy Panta Holdings.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.