Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25183 miejsce

Upadająca komisja pana Antoniego

Działalność tej komisji coraz bardziej przypomina trajektorię tragicznego lotu Tu-154M. Po starcie i osiągnięciu wysokiego pułapu oczekiwań obniża poziom swoich lotów. Zbyt pewna siebie, niepomna na ostrzeżenia, pędzi ku katastrofie.

 / Fot. StauffenbergPonad stuosobowy Parlamentarny Zespół ds. Zbadania Przyczyny Katastrofy Tu-154M, zwany potocznie Komisją Macierewicza spotka się regularnie i w świetle jupiterów zasypuje Polaków kolejnymi odkryciami na temat przyczyn upadku Tu-154M. Komisja jest kategoryczna, jednolita i jednoznaczna w swoich dyskusjach i wnioskach. Nie powinno to nikogo dziwić, bo tworzą ją karni członkowie tylko jednej partii opozycyjnej. Tego typu zespół został jednak powołany zgodnie z obowiązującym prawem i nawet jeżeli służy interesom tylko jednej partii nie można mu czynić zarzutów formalnych.

Zupełnie inaczej wygląda strona merytoryczna i moralna. Nie chce tutaj powtarzać ogromu zarzutów stawianych pracy tego zespołu, bo zrobili to już wcześniej specjaliści ze wszystkich możliwych dziedzin oraz znani politycy i dziennikarze.

Piszę jako zwykły szary obywatel, który z coraz większą niecierpliwością obserwuje to, co wynika z prac tej komisji. Nie ma w niej determinacji w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy lecz tylko w kolejnych próbach udowodnienia z góry założonej tezy, iż samolot spadł w wyniku zamachu. Cel uświęca środki, a te stają się coraz bardziej rozpaczliwe, niepoważne, a nawet żenujące. Obserwacja stylu i meritum pracy zespołu powinna przekonywać coraz większą rzeszę ludzi, że poziom tego spektaklu zmierza ku ziemi. Rozmiar niekompetencji i nieudolności zespołu jest wielki. Być może wynika on z nadmiernej wiary we własne zdolności, zwykłej bezczelności lub braku szacunku wobec wszystkich obserwatorów.

Wystarczy wskazać zapraszanie coraz to nowych, lecz nikomu nie znanych egzotycznych ekspertów, budzące śmiech i politowanie totalne nieprzygotowania do kolejnych medialnych telekonferencji, bazowanie na zdjęciach z wycieraczki, brak dowodów na wsparcie coraz bardziej fantastycznych teorii, tłumaczenie wszystkich swoich wpadek „celowym działaniem sił trzecich”. Jak widać, poczucie misji i wyjątkowości nie sprzyja obiektywnemu postrzeganiu i prezentowaniu rzeczywistości.

Parę dni temu w trakcie kolejnej wielce kabaretowej telekonferencji zespołu, kamera pokazała rozbawione twarze chichocących do siebie pań Gosiewskiej i Szczypińskiej. I to mi wystarcza za podsumowanie prac tej komisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Może to cud ?
Wypada tylko się cieszyć, że uratował czyjeś zdrowie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, na posiedzeniu z udziałem "eksperta" który tłumaczył się ze słabej znajomości języka polskiego w sprawach technicznych, panie GosiewskaII i Szczypińska doznały ataku głupawki...
Jednej już w warunkach kameralnych przeszła żałoba, druga - jak widać cieszy się doskonałym zdrowiem, mimo, że "zrezygnowała z leczenia onkologicznego"...
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/871101,Dramatyczna-decyzja-poslanki-PiS-Jolanta-Szczypinska-rezygnuje-z-terapii-onkologicznej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj pojawiła się na czyjejś wycieraczce kolejna smoleńska fotka, z cyklu " Show must go on"
Bardzo dziwnym trafem czekała aż 3,5 roku na podrzucenie na wycieraczkę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Romanie, Grozi Pan, że opozycja dąży do przejęcia władzy "po trupach" ?

Przypomnę, że to PiS w momencie katastrofy był już w opozycji..

Komentarz został ukrytyrozwiń

....ja piszę o partii PO, do której przylgnęła ksywka partia miłości!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam , Pan pisze o PiS ....?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz zapytam - po trupach do władzy??A no wszystko na to wskazuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Macierewicz robi casting przed konferencjami . Skrupulatnie dobiera " ekspertów " którzy nie mówią co chcą tylko co im Macierewicz zaakceptuje . Zespół to jednoosobowa propaganda PiS . Wielu ekspertów poza kamerami mówi co innego . To słowa mecenasa Rogalskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komorowski i Tusk ,bardzo się cieszyli na lotnisku gdy trumny wracały z Rosji. Nagrania video do dziś chodzą w necie ,tego nie da się sfałszować!
PO, trupach do władzy? ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nie ma zdjęcia tych dwu chichoczących pań na "poważnej "konferencji . Tym bardziej że pani Gosiewska straciła męża.
Zespół Macierewicza ciągnie ten kabaret ze względów politycznych ...aby do wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.