Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3486 miejsce

Upadająca komisja pana Antoniego

Działalność tej komisji coraz bardziej przypomina trajektorię tragicznego lotu Tu-154M. Po starcie i osiągnięciu wysokiego pułapu oczekiwań obniża poziom swoich lotów. Zbyt pewna siebie, niepomna na ostrzeżenia, pędzi ku katastrofie.

 / Fot. StauffenbergPonad stuosobowy Parlamentarny Zespół ds. Zbadania Przyczyny Katastrofy Tu-154M, zwany potocznie Komisją Macierewicza spotka się regularnie i w świetle jupiterów zasypuje Polaków kolejnymi odkryciami na temat przyczyn upadku Tu-154M. Komisja jest kategoryczna, jednolita i jednoznaczna w swoich dyskusjach i wnioskach. Nie powinno to nikogo dziwić, bo tworzą ją karni członkowie tylko jednej partii opozycyjnej. Tego typu zespół został jednak powołany zgodnie z obowiązującym prawem i nawet jeżeli służy interesom tylko jednej partii nie można mu czynić zarzutów formalnych.

Zupełnie inaczej wygląda strona merytoryczna i moralna. Nie chce tutaj powtarzać ogromu zarzutów stawianych pracy tego zespołu, bo zrobili to już wcześniej specjaliści ze wszystkich możliwych dziedzin oraz znani politycy i dziennikarze.

Piszę jako zwykły szary obywatel, który z coraz większą niecierpliwością obserwuje to, co wynika z prac tej komisji. Nie ma w niej determinacji w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy lecz tylko w kolejnych próbach udowodnienia z góry założonej tezy, iż samolot spadł w wyniku zamachu. Cel uświęca środki, a te stają się coraz bardziej rozpaczliwe, niepoważne, a nawet żenujące. Obserwacja stylu i meritum pracy zespołu powinna przekonywać coraz większą rzeszę ludzi, że poziom tego spektaklu zmierza ku ziemi. Rozmiar niekompetencji i nieudolności zespołu jest wielki. Być może wynika on z nadmiernej wiary we własne zdolności, zwykłej bezczelności lub braku szacunku wobec wszystkich obserwatorów.

Wystarczy wskazać zapraszanie coraz to nowych, lecz nikomu nie znanych egzotycznych ekspertów, budzące śmiech i politowanie totalne nieprzygotowania do kolejnych medialnych telekonferencji, bazowanie na zdjęciach z wycieraczki, brak dowodów na wsparcie coraz bardziej fantastycznych teorii, tłumaczenie wszystkich swoich wpadek „celowym działaniem sił trzecich”. Jak widać, poczucie misji i wyjątkowości nie sprzyja obiektywnemu postrzeganiu i prezentowaniu rzeczywistości.

Parę dni temu w trakcie kolejnej wielce kabaretowej telekonferencji zespołu, kamera pokazała rozbawione twarze chichocących do siebie pań Gosiewskiej i Szczypińskiej. I to mi wystarcza za podsumowanie prac tej komisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Może to cud ?
Wypada tylko się cieszyć, że uratował czyjeś zdrowie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, na posiedzeniu z udziałem "eksperta" który tłumaczył się ze słabej znajomości języka polskiego w sprawach technicznych, panie GosiewskaII i Szczypińska doznały ataku głupawki...
Jednej już w warunkach kameralnych przeszła żałoba, druga - jak widać cieszy się doskonałym zdrowiem, mimo, że "zrezygnowała z leczenia onkologicznego"...
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/871101,Dramatyczna-decyzja-poslanki-PiS-Jolanta-Szczypinska-rezygnuje-z-terapii-onkologicznej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj pojawiła się na czyjejś wycieraczce kolejna smoleńska fotka, z cyklu " Show must go on"
Bardzo dziwnym trafem czekała aż 3,5 roku na podrzucenie na wycieraczkę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Romanie, Grozi Pan, że opozycja dąży do przejęcia władzy "po trupach" ?

Przypomnę, że to PiS w momencie katastrofy był już w opozycji..

Komentarz został ukrytyrozwiń

....ja piszę o partii PO, do której przylgnęła ksywka partia miłości!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam , Pan pisze o PiS ....?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze raz zapytam - po trupach do władzy??A no wszystko na to wskazuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Macierewicz robi casting przed konferencjami . Skrupulatnie dobiera " ekspertów " którzy nie mówią co chcą tylko co im Macierewicz zaakceptuje . Zespół to jednoosobowa propaganda PiS . Wielu ekspertów poza kamerami mówi co innego . To słowa mecenasa Rogalskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komorowski i Tusk ,bardzo się cieszyli na lotnisku gdy trumny wracały z Rosji. Nagrania video do dziś chodzą w necie ,tego nie da się sfałszować!
PO, trupach do władzy? ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nie ma zdjęcia tych dwu chichoczących pań na "poważnej "konferencji . Tym bardziej że pani Gosiewska straciła męża.
Zespół Macierewicza ciągnie ten kabaret ze względów politycznych ...aby do wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.