Facebook Google+ Twitter

Upadek - historia życia Josepha Stacka

Amerykański sen bardzo często okazuje się najgorszym z możliwych koszmarów. Przekonał się o tym Joseph Stack, który nie potrafił znaleźć wyjścia ze swoich osobistych i finansowych problemów. Dla niego jedyną opcją było popełnienie samobójstwa. Dlaczego ?

Cóż, Wielki Bracie z urzędu podatkowego, spróbujmy czegoś innego; weź kawałek mojego ciała i śpij dobrze - tymi słowami kończy się manifest napisany przez desperata, który dokonał spektakularnego samobójstwa na oczach tysięcy mieszkańców Austin oraz milionów ludzi przed telewizorami. Kim zatem jest człowiek, którego problemy przerosły na tyle, aby porwać samolot i uderzyć w siedzibę urzędu podatkowego?

Kim jest Andrew Joseph Stack III?


http://www.youtube.com/watch?v=4X64GiNRzCI / Fot. fot. screenUrodził się w 1956 roku. Swoją młodość spędził w Pensylwanii. W wieku czterech lat razem ze swoim rodzeństwem (dwoje braci i dwie siostry) stracił rodziców, przez co musiał spędzić jakiś czas w katolickim sierocińcu. W 1974 roku ukończył prywatną szkołę średnią z internatem, Milton Hershey School. Koledzy ze szkolnej ławy wspominają go jako spokojnego, inteligentnego i mądrego człowieka. Nie zapomnieli również o jego niezwykłym talencie muzycznym. Rok później rozpoczął studia inżynieryjne na HACC (HACC, Central Pennsylvania's Community College) ale przerwał naukę i odszedł z uczelni w 1977 r. W 1998 r. rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, a w kolejny związek małżeński wstąpił w roku 2007 z Sheryl Housh. Do swoich ostatnich dni mieszkał w północnych Austin wraz z 12-letnią córką swojej żony z poprzedniego związku. Zdobył również w 1994 r. licencję pilota oraz był właścicielem maszyny Velocity Elite XL-RG.

W 1985 roku wraz z pierwszą żoną, Ginger Stack założył firmę Prowess Engineering Inc. mającej siedzibę się w mieście Corona (Kalifornia). W 1994 roku nie złożył zeznania podatkowego do IRS (Internal Revenue Service - agencja rządowa USA zajmująca się ściąganiem podatków). Rozwodząc się z mężem, Ginger złożyła w 1999 r. wniosek o upadłość. Jej długi sięgały zawrotnej sumy 125 860 dolarów. Jego kolejna spółka - Systems Software Services Corp. również miała poważne zatargi z urzędem podatkowym. w 2004 r. straciła ona licencję na działanie z powodu bardzo wysokich długów Josepha Stacka wobec IRS. Jego zadłużenie obliczono na 10 tys. dolarów z tytułu niezapłaconych podatków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny tekst. Czyta się wyśmienicie. Temat bardzo ciekawy. Samolotem w tryby systemu. Masz rację jeśli chodzi o zastosowaną metodę. Teraz nie sprawdza się nawet śmierć przez samopodpalenie. W Polsce było ostatnio kilka przypadków, w których nikt się nie dowiedział: DLACZEGO? Skończyło się tylko na krótkich wzmiankach w prasie i (w większości przypadków) na podejrzeniu choroby psychicznej. Od jakiegoś czasu bardzo nurtuje mnie ten temat. Dzięki za świetny artykuł. Piotr Żyła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.