Facebook Google+ Twitter

"Upadłe anioły" tuż przed premierą w Och-Teatrze w Warszawie

17 grudnia 2014 roku o godzinie 20 w Och-Teatrze przy ulicy Grójeckiej 65 w Warszawie odbędzie się premiera najnowszego spektaklu reżyserowanego przez Krystynę Jandę z Mają Ostaszewską i Magdaleną Cielecką w rolach głównych.

Plakat do najnowszej premiery Och-Teatru w Warszawie. / Fot. materiał Och - Teatru w WarszawieTo pierwsza współpraca teatralna tych trzech znakomitych polskich aktorek. "Upadłe anioły" to klasyczna, znakomicie napisana komedia, ciesząca się od chwili napisania w 1925 roku niezwykłą popularnością nie tylko na scenach Londynu i Nowego Jorku, ale także bardzo ceniona i wielokrotnie inscenizowana w teatrach całej Europy. Wystawiana jest regularnie do dziś, ponieważ nie traci nic ze swojej aktualności. Noël Coward, wybitny angielski dramatopisarz, był nie tylko autorem i reżyserem cenionych dramatów ("Wir", "Kawalkada", "Seans"), ale też scenarzystą i aktorem (np. film "Nasz człowiek w Hawanie"), autorem tekstów piosenek i musicali, które popularne były zarówno na londyńskim West Endzie, jak i na Broadwayu.

Sztuka, która niebawem wejdzie do repertuaru warszawskiego Och-Teatru opowiada historię dwóch kobiet z wyższych sfer, Julii i Jane (w tych rolach właśnie wystąpią Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka), które przyjaźnią się od lat, a ich mężowie zwykli grywać razem w golfa. Damy te niegdyś zakochały się w czasie wakacji w jednym i tym samym mężczyźnie. Dawne emocje i uczucia odżywają w nich, kiedy po wielu latach dowiadują się, że ich ukochany pojawił się w Londynie. Mimo wielu wahań, obie postanawiają spotkać się z nim, ale wspomnienia sprawiają, że dochodzi między do konfliktu i scen zazdrości. Okazuje się, że pojawienie się ich wymarzonego mężczyzny prowadzi do bardzo wielu zaskakujących sytuacji...

Obok wspomnianych już aktorek na deskach teatru przy Grójeckiej wystąpią także: Marta Chyczewska, Tomasz Drabek, Wojciech Kalarus oraz w dublurze Cezary Kosiński i Maciej Wierzbicki. Kostiumy zaprojektował Tomasz Ossoliński, a scenografię Maciej M. Putowski. W grudniu "Upadłe anioły" w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak grane będą w dniach 19 i 20, a potem od 5 do 14 stycznia 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja też :) Choć tak dużo jest spektakli, które też warto obejrzeć, że brakuje mi weekendów w roku kalendarzowym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno się wybiorę na ten spektakl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.