Facebook Google+ Twitter

Upadło kolejne biuro podróży. Elektra Travel odwołuje wyjazdy

Biuro podróży Elektra Travel z siedzibą w Wałbrzychu złożyło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oświadczenie o niewypłacalności. Odwołane zostały wszystkie wyjazdy.

Sonda

Korzystasz z biur podróży?

Fot. ilustracyjna. / Fot. FlaviaC, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Praia_do_Cassange.jpg Za granicą nie przebywają osoby, które wykupiły wycieczki. Dopiero 50 osób miało wyjechać na wakacje. Pojutrze mieli udać się na wycieczkę autokarową do Grecji. Każdy z nich zapłacił po 850 złotych. Biuro z siedzibą w Wałbrzychu złożyło dziś oświadczenie o niewypłacalności. Jak podaje RMF FM, została uruchomiona procedura związana ze zwrotem wypłat za niedoszły wyjazd.

Czytaj także: Upadło biuro podróży "Atena" z Oświęcimia

Wszyscy, którzy wykupili wyjazd, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość.
Powinni zgłaszać się do urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. Wypłata odszkodowań ma objąć wycieczki wykupione do 23 czerwca tego roku.
Zwrot kosztów może potrwać nawet rok. Zwroty mają być proporcjonalne do poniesionych kosztów. Jeśli zgłoszą się wszystkie poszkodowane osoby, to dostaną około 2/3 wpłaconych kwot.

To nie pierwsze problemy z biurami podróży tego lata. Na początku lipca wniosek o upadłość złożyło biuro Sky Club. Za granicą przebywało wtedy około 6 tys. turystów. Kilka dni później sprzedaż wycieczek wstrzymało biuro Africano Travel. Sprowadzić z zagranicy trzeba było także ponad 400 turystów Alba Tour. W ubiegły piątek upadłość ogłosiło biuro podróży "Atena".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Samo wynajęcie 45-osobowego autokaru na wyjazd do Hiszpanii i z powrotem kosztowało mnie i znajomych wiele lat temu jakieś 500 zł od osoby (ok. 450 autokar i 50 OC). Za wszystkie noclegi po drodze i na miejscu, oraz za jedzenie płaciliśmy z własnej kieszeni. Biorąc pod uwagę wzrost cen, to oni chyba tylko za autobus zapłacili? (Wiem, że do Grecji trochę bliżej).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.