Facebook Google+ Twitter

Upadłość Amber Gold. Pożyczka z parabanku gorsza niż lokata

Gdańska spółka Amber Gold miała nie tylko złodziejskie lokaty, ale również podobne lub jeszcze groźniejsze w skutkach – pożyczki. Osoby, które dały się nabrać na chwyty pożyczkowe, muszą natychmiast spłacić całą kwotę pożyczki.

 / Fot. LogoPo decyzji gdańskiego sądu o upadłości firmy Amber Gold, klienci – w nadziei na odzyskanie swoich pieniędzy - częściowo poczuli ulgę. Częściowo, bo nie wszystkie pieniądze i być być może nie wszyscy, odzyskają. Ale będą też nowe ofiary upadku spółki Marcina P. Chodzi o klientów, którzy zaciągnęli od tej spółki, pieniężne pożyczki. Okazuje się, że mogą mieć znacznie większe kłopoty, niż osoby, które włożyły lokaty w parabanku Marcina P.

W świetle prawa, dłużnicy firmy Amber Gold, muszą jak najszybciej spłacić wszystkie zaciągnięte w tym parabanku, pożyczki. I to niezależnie od wielkości kwoty. Niezależnie też, czy ktoś ma pieniądze, i czy stać go, czy nie, na natychmiastową spłatę.

Jak informuje RMF FM, dłużnicy Amber Gold, w najbliższych dniach otrzymają pismo od syndyka upadłej spółki, i nie będzie to miła wiadomość. Dowiedzą się mianowicie, że muszą natychmiast spłacić wszystkie zaległości związane z pożyczką. I nie w ratach - jak byli umówieni, "ale całościowo". "Ich dług jest wymagalny, już od przedwczoraj, kiedy sąd w Gdańsku ogłosił upadłość Amber Gold" – informuje serwis rmf24.

Część klientów mogła mieć nadzieję, że w związku z upadłością firmy i, gdy jej prezes siedzi za kratami - to ich pożyczka z Amber Gold "pójdzie w niepamięć". Tak się stanie, tym bardziej, że od połowy lipca nie mogli spłacać długu, bowiem firma Marcina P. nie miała nawet konta w banku. Niestety - tak nie będzie. Nie pozwala na to obowiązujące prawo. Teraz każdy klient (dłużnik) parabanku, dostanie list z nowym numerem konta i "wezwaniem do natychmiastowej zapłaty" pożyczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mr. haos
  • mr. haos
  • 23.09.2012 17:23

667 mln złotych podzielić przez 7 tys. osób daje około 95 tys. na osobę ???????????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.