Facebook Google+ Twitter

Upadnie sieć marketów Avans? Firma Domex ma poważne problemy finansowe

Grupa Domex złożyła do tarnobrzeskiego sądu wniosek o upadłości układowej. Na razie sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku firmy. Domex jest właścicielem ogólnopolskiej sieci marketów ze sprzętem RTV i AGD – Avans. Ma ponad 250 sklepów.

 / Fot. By Asen (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsJak podaje gazeta.pl, nieoficjalne źródła donoszą, że zadłużenie firmy Domex wynosi blisko 400 milionów złotych, z czego około 100 milionów to płatności wymagalne. Firma starała się otrzymać dofinansowanie z banków, jednak te odmówiły udzielenia kredytu. W związku z tym, kierownictwo firmy złożyło w sądzie rejonowym w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości firmy.

Do tej pory wyznaczony został tymczasowy nadzorca sądowy, którego zadaniem jest ustalenie składu majątku firmy i dopilnowanie, aby nie został uszczuplony. Jeśli sąd zdecyduje się na ogłoszenie upadłości firmy, 2 tysiące pracowników straci pracę. Również klienci będą mogli mieć problemy ze zgłaszaniem reklamacji.

Sąd może jednak zdecydować się na procedurę upadłości układowej. Wówczas, wyznaczy syndyka, którego zadaniem będzie zaspokojenie wierzycieli oraz bieżące zarządzanie majątkiem spółki, a także poszukiwanie ewentualnego inwestora. Wówczas, firma będzie mogła kontynuować swoją działalność.

Grupa Domex budowała sieć swoich sklepów poprzez przejęcia, m.in. od Havo oraz za pośrednictwem spółki zależnej od Openmedia.

Sieć sklepów Avans w zeszłym roku została nagrodzona prestiżowym tytułem Laur Konsementa - Grand Prix 2013. Wyróżnienie to, przyznawane jest markom pozytywnie ocenianym przez klientów.

Przedstawiciele spółki do tej chwili nie zdecydowali się na skomentowanie tej sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Andrzeju, przecież sam wybrałeś formę prawną prowadzenia działalności. Nikt nie broni ci jej zmienić na taką w której nie bedziesz odpowiadał swoim majątkiem. W czym problem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów deficyt argumentów w twojej wypowiedzi. Umiesz odpowiedzieć merytorycznie, czy jedynie potrafisz obrażać kogoś o odmiennym zdaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łatwo ferowac wyroki. Andrzeju, jakby twój sklep zbankrutował to wtedy mogę napisać że swoje już ukradłeś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż to Panie Andrzeju :)
Na złodziei nie ma bata

Komentarz został ukrytyrozwiń

@kamil Amant - Nie. To nie to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na początek jakiś wzorcowy rebranding, a później znów będzie lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.