Facebook Google+ Twitter

Upał osłabia koncentrację. Zdejmijmy nogę z gazu!

Nad Polską fala upałów. To czas, w którym reakcje kierowców są spowolnione. Warto więc zdjąć nogę z gazu.

Słońce / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_sun1.jpgJak informuje policja, podczas upałów czas reakcji kierowców może być wolniejszy nawet o 30 procent. Zmęczenie i oślepiające słońce są często przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Jest ich ponad dwukrotnie więcej niż w poprzednich miesiącach. Jak podaje portal rmf24.pl tylko na Lubelszczyźnie od początku wakacji doszło do 80 wypadków, w których zginęło 15 osób, a 100 zostało rannych. Sprawcami często są młodzi ludzie, którzy znacznie przeceniają swoje umiejętności.

O czym należy pamiętać przed podróżą?

Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. W takich upalnych dniach jak dzisiaj konieczne jest zabranie z sobą zapasu wody i okularów przeciwsłonecznych. Ja twierdzi Paweł Siedlec z Komendy Głównej Policji organizm odwodniony jest osłabiony, zmęczony i mniej skoncentrowany. Policja zachęca do robienia przerw w czasie podróży.

Instruktor jazdy Maciej Kulka przestrzega przed brawurą. - Kiedy jest piękna pogoda, lubimy docisnąć. Kiedy hamujemy okazuje się, że opony i asfalt są rozgrzane. Wtedy wydłuża się droga hamowania i dochodzi do stłuczek. Powinniśmy jeździć płynnie i unikać gwałtownych przyspieszeń - radzi tym, którzy udają się w podróż.

Więcej na temat upałów nad Polską znajdziesz tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.