Facebook Google+ Twitter

Upał pokonał też nasze lodówki

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-07-30 11:44

Zepsuła ci się lodówka? Nie denerwuj się, tylko uzbrój w cierpliwość. Serwisy sprzętu AGD są zawalone pracą, fachowcy nie naprawiają już pralek czy zmywarek

Upał daje się we znaki nie tylko wrocławianom, ale i ich lodówkom oraz zamrażarkom. Z powodu zbyt wysokich temperatur sprzęt się psuje.
– Lodówki i zamrażarki nie radzą sobie z tak wysokimi temperaturami. Dobrze działają w temperaturze 25 stopni. Ale przy 35 skraplarki i chłodnice w nich zamontowane zapychają się i konieczna jest wizyta serwisu – tłumaczy Tomasz Janczak z firmy Cooling Service. – Do lodówek i chłodni staramy się przyjeżdżać tego samego dnia, ale czasami jest to naprawdę trudne – mówi Czesław Biliński z serwisu urządzeń chłodniczych.

Zleceń nie brakuje

Okazuje się jednak, że znalezienie fachowca, który naprawi zepsute urządzenie to spore wyzwanie. Na wiosnę przyjeżdżał chwilę po wezwaniu. Teraz trzeba na niego czekać nawet i dwa dni. Jeśli w ogóle uda się z nim umówić. W mało którym serwisie urządzeń chłodniczych bowiem ktokolwiek podnosi słuchawkę. Nie oznacza to jednak, że z Wrocławia wynieśli się fachowcy. Po prostu mają pełne ręce roboty i mało kiedy można ich zastać w zakładach.
– Pracujemy od rana do późnych godzin, a mimo to codziennie mamy potężną liczbę zleceń – mówi Czesław Biliński z serwisu przy ulicy Sępa-Szarzyńskiego. – Do lodówek i chłodni staramy się przyjeżdżać tego samego dnia, choć bardzo często jest to naprawdę trudne – mówi i zaznacza, że na wydłużenie kolejki wpływa także to, że wiele serwisów zajmuje się także montażem klimatyzacji. A na tę jest teraz ogromne zapotrzebowanie.

Poszły jak woda

Do tej pory pechowcy z zasobną kieszenią mogli obyć się bez serwisu. Jak się do niego nie dodzwonili, wystarczyła wycieczka do sklepu. Ale teraz i ona może się nie udać. Nawet w największych sklepach zaczyna brakować sprzętu.
– Tak wielu lodówek i wentylatorów już dawno nie sprzedaliśmy – mówi Marzena Mielczarek ze sklepu Media Markt w Parku Handlowym Auchan. – Owszem, mamy ich jeszcze trochę na stanie, ale to zaledwie garstka w stosunku do tego, co było – dodaje.
Na przesadne wybrzydzanie nie pozwolimy sobie także w sklepie Neonet przy Horbaczewskiego.
– My również odczuliśmy zwiększone zainteresowanie lodówkami. Jest ich trochę, ale wybór jest ograniczony – mówi Bartosz Abrahamów.
Brakuje przede wszystkim tych najtańszych modeli. Ale ich zakupu fachowcy akurat nie polecają.
– Najlepsze są lodówki z dwoma agregatami – tłumaczy Czesław Biliński i dodaje, że warto zwracać uwagę także na zabudowę urządzeń. – Stolarze często zapominają o pozostawieniu dobrej wentylacji. A to skraca żywot lodówki – ostrzega.
Przemysław Ziółek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.