Facebook Google+ Twitter

Upał w stolicy. "Sprzedaliśmy 300 klimatyzatorów jednego dnia"

Tak gorąco jeszcze nie było. Tegoroczne lato w Polsce przypomina tropiki. Dzisiaj temperatura na zachodzie kraju przekroczy 35 stopni. W takiej sytuacji mógłby pomóc wiatrak, ale niestety nie pomoże, bo zapasy w magazynach już dawno się skończyły.

 / Fot. PolskapresseCzwartek w całym kraju będzie dniem upalnym i słonecznym. Temperatura wszędzie przekroczy 30 stopni Celsjusza, a w zachodniej Polsce słupek rtęci podskoczy nawet do 36 kresek. W dużych miastach, przetrwanie dzisiejszego dnia na pewno będzie trudne. Szczególnie, że o zakupie wiatraka możemy już sobie tylko pomarzyć, a jedynym sposobem na schłodzenie mogą okazać się kurtyny wodne.

Jedynymi cieszącymi się z morderczych upałów są sklepy sprzedające klimatyzatory. W OBI przy ul. Puławskiej w Warszawie już od dawna brakuje wiatraków. - W ciągu 2-3 tygodni sprzedało się ich kilka tysięcy - mówi kierownik działu wentylacji. Najgorsze jest to, że na nową dostawę się nie zapowiada. Wiatraki znów pojawią się w sklepie prawdopodobnie w sierpniu, gdy przyjedzie nowy transport z Chin. Podobnie wygląda sytuacja w innych sklepach sieciowych np. Leroy Merlin czy Auchan.

Sprzętu brakuje nie tylko w dużych marketach. W warszawskiej firmie Ascoklima magazyny także świecą pustką. - Ostatnio sprzedaliśmy 300 klimatyzatorów jednego dnia, głównie tych przenośnych - mówi pracownik - co chwila mamy telefony, ale wiatraki już się wyczerpały, czekamy na dostawę od dystrybutora.

Sposobem na schłodzenie może być kąpiel pod kurtyną wodną. Wodociągi Warszawskie zorganizowały 10 takich punktów w ramach akcji "Woda dla Warszawy". Mimo że to już trzecia edycja akcji, na ulicach stolicy kurtyny pojawiły się po raz pierwszy. Są czynne w godzinach 10-18 i zużywają ok. 3 tys. litrów wody na godzinę.

We wcześniejszych latach warszawiaków chłodziły tylko beczkowozy, z których można napić się darmowej, zimnej wody. W tym roku stoją w dwóch miejscach: przy metrze Centrum i przy wejściu do Ogrodu Saskiego. - Woda z beczkowozów jest czysta i zbadana - zapewnia rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A gdzie się podziały popularne onegdaj samochodowe polewaczki, co to jezdnie wodą polewały i polewały, gdy upał nastąpił ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemysławie, czy to co piszesz ma coś wspólnego z określeniem: "Panna z mokra głową" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja uwielbiam takie młode/5*/ praktykantki )))) i zapraszam na plażę...link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam nad morze, można wejść do wody po szyje, a jeżeli ktoś umie to może popływać. Za czystość wody nie odpowiadam, ale dermatolodzy ostrzegają przed "tryniem" w promocji wakacyjnej. Poważnie to wybierajcie tylko akweny do kąpieli wyznaczone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze się można pomoczyć w fontannie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na upał i wysokie temperatury też są sposoby, dodam że bardzo tanie .

Bierzemy butelkę po np: płynie do szyb ( takie psikotko :) ) , napełniamy wodą ( nie musi być zimna ) ,
i psikamy jak największą część naszego ciała .
Woda odparowując ze skóry odbiera część ciepła a nam jest przyjemniej.

Z uwagi na to, że nasza głowa kumuluje dużą część ciepła najważniejsze jest żeby ona była zawsze mokra !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.