Facebook Google+ Twitter

Upalnie i burzowo

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie do poniedziałku będzie upalnie i burzowo.

Dzisiaj w dzień w zachodniej połowie kraju oraz na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów do 25 mm, a na Pomorzu i Wybrzeżu nawet do 40 mm. Na pozostałym obszarze kraju przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano w rejonach mgieł, duże. Temperatura maksymalna od 29°C do 33°C, tylko na wybrzeżu chłodniej, od 22°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na wybrzeżu wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.
W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na zachodzie i południu kraju oraz nad morzem początkowo zachmurzenie duże i tam miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna przeważnie od 16°C do 21°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.
Jutro w dzień na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w rejonach górskich oraz w drugiej części dnia na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego i tam miejscami przelotne opady i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 29°C do 34°C. Wiatr słaby, okresowo umiarkowany, a nad morzem dość silny, do około 36 km/h, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.
W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Na zachodzie burze mogą być gwałtowne z ulewami i z opadami gradu. Temperatura minimalna od 16°C do 21°C. Temperatura maksymalna od 25°C, 27°C na krańcach zachodnich do 31°C, 34 °C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty, południowy i zachodni.Źródło: IMGW-PIB - Materiał prasowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.