Facebook Google+ Twitter

Upały w pracy? Pracodawca ma obowiązki wobec ciebie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-21 07:45

Przed nami lato. Upały już teraz dają się we znaki. Nie przeszkadzają nam jeśli mamy wakacje. Gorzej kiedy jesteśmy w pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy przypomina, że w czasie upałów nie wolno zapomnieć o napojach dla pracowników. Jak wyjaśnia wiceszef Inspekcji Roman Giedrojć, nieodpłatne dostarczenie napojów obowiązuje przy zatrudnianiu zarówno przy pracach na otwartej przestrzeni jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Wody, kawy czy herbaty powinno być tyle, by nie zabrakło. Roman Giedroj zwrócił uwagę, że nieuzupełnianie płynów w organizmie prowadzi do złej sprawności psychofizycznej a przez to do wypadków przy pracy. Dodał, że ogromna ilość prac, zwłaszcza w budownictwie odbywa się przy użyciu wysoko skomplikowanych urządzeń takich jak żurawie, maszyny robocze a wówczas o wypadek nietrudno.

W czasie upałów wskazane jest również skracanie czasu pracy.- podkreśla inspektor Giedroyć. Można też wprowadzić na przykład godzinną przerwę na odpoczynek. Przy czym za czas przerwy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. Inspektor Giedroyć zwrócił też uwagę, że pracownicy młodociani nie mogą pracować w pomieszczeniach, w których temperatura powietrza przekracza 30 stopni C, a wilgotność względna powietrza 65 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.