Facebook Google+ Twitter

UPC bez konkurencji?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po wchłonięciu sieci Aster, UPC oblizuje się na Multimedia. Hasło pewnych linii lotniczych, iż „większy może więcej”, nie tylko nabiera realnego znaczenia; może też budzić obawy o brak konkurencyjności.

 / Fot. Materiały prasoweWe wrześniu ubiegłego roku Liberty Global, właściciel operatora UPC Polska, sfinalizowało umowę dotyczącą zakupu (wraz z długami) sieci Aster. Tym samym ilość abonentów UPC sięgnęła 1,5 mln. Wiosną tego roku Multimedia Polska wykupiły Stream Communications - operatora telekomunikacyjno-telewizyjnego działającego głównie na południu Polski. Wówczas to ilość abonentów Multimediów wyniosła ponad 820 tys.

O apetycie na Multimedia mówił Rick Westerman, członek zarządu Liberty Global na łamach "Dziennika Gazety Prawnej". Gdyby doszło do przejęcia Multimedia Polska za (szacowane) 700 mln. euro, UPC Polska posiadałaby ponad 2,3 mln. abonentów. Na polskim rynku, póki co, pozostaje jeszcze jeden liczący się gracz. To polska spółka - Vectra.

UPC (United Pan-Europe Communications) to koncern z siedzibą w Holandii, dostarczający telewizję, internet i usługi telekomunikacyjne drogą kablową. W Polsce działa od 1999 r. Usługa telewizji cyfrowej weszła do oferty operatora w 2008 r. Sieć szczyci się też najszybszym, kablowym internetem na rynku. Czy jest coś, co poskromi niedostyt operatora?


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wolny głós
  • wolny głós
  • 12.07.2012 12:09

Nie zgadzam się z tym, że UPC ma najlepszą ofertę. Teraz najlepszą ofertę cenową ma Vectra !!!
Wiele osób opuściło UPC i przeszło do VECTRY po zmianie regulaminu i cennika 30.06.2012.
Warszawa, telewizja Złoty Pakiet + Internet 24/64 + Telefon 100 min = 95 zł

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 12.07.2012 09:17

UPC ma w obecnej chwili najlepszą ofertę na rynku. Każdy kogo znam albo używa UPC albo wiele by dał żeby móc używać łącza od UPC w swoim miejscu zamieszkania. Konkurencja nie dorasta im do pięt pod względem cen jak i jakości świadczonych usług dostępu do sieci.

Faktycznie może to doprowadzić do nieeleganckiego monopolu. Ale co możemy poradzić jak konkurencja śpi i nie stara się o klienta? Przez lata wykorzystuje swoja pozycję, bo nie ma żadnego konkurenta na swoim terenie, i w pewnym momencie przychodzi UPC i nic dziwnego że niemal 100% klientów od razu leci do nich. Za pieniądze które obecnie płacę mojemu ISP w UPC miałbym 12x lepsze łącze, ba tak słabego łącza jakie mam od mojego ISP to UPC nawet nie ma w swojej ofercie. Ale UPC nie świadczy usług w moim mieście więc jestem skazany na to co mam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.