Facebook Google+ Twitter

Upić się "Dwoma młodymi winami"

"Dwa młode wina" Vlada Lanné, to prawdziwa historia w typie "La dolce vita". Nie jest to jednak cukierkowy obraz wyidealizowany na potrzeby widza, tylko urokliwa komedia o miłości. Miłości do życia takiego, jakim jest, i do wina...

Za oknem zbierają się bure chmury. Ziąb, aż chce się rozkręcić grzejniki, jakby to był październik a nie koniec kwietnia. Chandra. Przednówek depresji... Gdy dostaję propozycje zobaczenia "Dwóch młodych win", nie mam wątpliwości. To jest najlepsze lekarstwo na mój stan. Krótka reorganizacja życia domowników i jesteśmy z ukochanym pod "Luną". Jest 27 kwietnia, godzina 20.

Pochwała życia dobrego i skromnego, no i zakrapianego... winemCzy warto iść na "czeski film"? Warto. Nie jest to broń Boże pochwała pijaństwa ani promocja lekkogatunkowego trybu życia. Historia, którą zauroczyłam się dwa lata temu, opowiedziana w "Młodym winie" nie jest duplikowana. To równie dobra komedia ze znanymi bohaterami. Właściwie to tak, jakby odwiedzić dawno nie widzianych przyjaciół. Tylko, że w kinie.

Honza (uroczy Krytof Hádek) i Klara (piękna Tereza Voíková) mieszkają w plakat promujący film / Fot. zdjecie dystrybutorawinnicy nieżyjącego już dziadka Honzy. Z pozoru wiodą życie mało zajmujące i zupełnie nie ekscytujące dla mieszkańca jednego z Bardzo Dużych Miast. Honza ma pomysł na "Własną Legendę" i dość szybkie (jak na owe warunki) wyjście z finansowego dołka. Swoistą obsesją Honzy staje się stworzenie słomkowego wina. Ten bardzo trudny do uzyskania typ wina słodkiego, to efekt wysuszenia winogron do poziomu rodzynek na słomianych matach. Trudne, nieekonomiczne, humorzaste nawet dla sprawnego winiarza. A co dopiero dla Honzy, który właśnie stawia pierwsze kroki w winnym biznesie. Tylko dla niego, to nie biznes. Od tego właściwie powinniśmy wyjść. To sposób na życie, proste i doskonałe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Redaktorzy znanych mediów wypowiadali się nie pochlebnie o tym filmie.... Hm, każdy ma prawo do swojego zdania. Mnie niepokoi fakt, że przedstawiając treść filmu ciut się nie co pomylili...czyżby przysneli? czytali spojlery w obcym języku i źle je przetłumaczyli? cóż...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.