Facebook Google+ Twitter

Upił i wykorzystał dziewczynkę

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-08-08 13:16

Danielowi R. oleśnicka prokuratura postawiła zarzut wykorzystania seksualnego 13-letniej dziewczynki. W ubiegłym tygodniu mężczyzna upił nastolatkę i zamknął ją w piwnicy. Teraz trafił do aresztu. Spędzi tam trzy miesiące.

Mężczyzna, który zamknął dziewczynkę w piwnicy, odpowie za jej bezprawne uwięzienie i wykorzystanie seksualne. Rozpijanie, pozbawienie wolności i wykorzystanie seksualne – takie wersje bierze pod uwagę policja, która uwolniła trzynastolatkę zamkniętą w piwnicy starej kamienicy

To porządna rodzina, nic im zarzucić nie można – tak o rodzicach 13-letniej dziewczynki mówią sąsiedzi. – Razem dzieci wychowują, u nich tak jak wszędzie, zwyczajnie jest.
Ale ostatnio rodzice mieli kłopoty z córką. – Takie związane z dojrzewaniem – mówią nasi rozmówcy. – Dziewczyna trochę się buntowała. Podobno już raz zdarzyło jej się porządnie upić.
Gdy nastolatkę znaleziono w piwnicy, nie była w stanie mówić, ani tym bardziej wyjść o własnych siłach z pomieszczenia. – Słaniała się na nogach – mówi Aneta Sosnowska z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. – A w piwnicy unosiła się silna woń alkoholu.

Matka była niespokojna

Oleśnicką policję o zaginięciu dziewczynki, w środę przed północą, powiadomiła jej matka.
– Dostaliśmy sygnał, że nastolatka miała być o 22 u ciotki. Miała u niej spędzić noc, ale ostatecznie do niej nie dotarła – mówi policjantka. – Matkę to zaniepokoiło, tym bardziej że wiedziała o tym, że dziewczynka potajemnie spotyka się ze starszym o dziesięć lat mężczyzną.
To matka wskazała miejsce, gdzie może przebywać córka. Była to stara kamienica przy ul. Lwowskiej, w której mieszkał 23-letni Daniel R.
– Mieliśmy wejść do mieszkania, ale nasze zainteresowanie wzbudziły dźwięki dochodzące z piwnicy – mówi Sosnowska.
Na miejsce wezwano pogotowie i straż pożarną, ale interwencja tej ostatniej okazała się niepotrzebna, bo drzwi wcale nie trzeba było wyważać.
– W tym czasie przy budynku pojawił się właściciel piwnicy, który miał przy sobie klucz do pomieszczenia – wyjaśnia Sosnowska. – Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Konkretny zarzut

W środku, na starym tapczanie, leżała pijana dziewczynka. Obok, na stoliku stała butelka alkoholu i szklanki.
– 13-latka od razu została przewieziona do szpitala, a mężczyzna do policyjnego aresztu – wyjaśnia policjantka. – W czwartek nie udało się go jeszcze przesłuchać ponieważ nadal był pod wpływem alkoholu.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że stan dziewczynki jest dobry. Ona sama twierdzi, że nie pamięta nic z tego, co wydarzyło się w nocy. – Pod uwagę bierzemy trzy wersje – przyznaje Sosnowska. – Rozpijanie nieletniej, wątek seksualny, którego w tej sytuacji też wykluczyć nie można oraz sam fakt przetrzymywania dziewczynki w zamkniętym pomieszczeniu.
W piątek oleśnicka prokuratura wystąpiła do sądu o areszt dla Daniela R. Mężczyzna trafił za kratki. – Postawiliśmy mu zarzut pozbawienia wolności i odbycia stosunku płciowego z osobą nieletnią – poinformowała nas Dorota Brustman z Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.
23-letniemu mężczyźnie grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Katarzyna Kijakowska

 / Fot. Grzegorz Kijakowski / Fot. Grzegorz Kijakowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy kara kastracji nie będzie przesadą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.