Facebook Google+ Twitter

Upoluj Międzynarodową Stację Kosmiczną z pomocą NASA. Z tego narzędzia korzysta codziennie 300 tys. osób

Nieprzerwanie od 16 lat Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest tymczasowym domem dla astronautów. To najdalej wysunięte laboratorium, w którym przebywają ludzie. Nie każdy wie, że stację można zobaczyć gołym okiem z Ziemi.

 / Fot. By NASA [Public domain], via Wikimedia CommonsMiędzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży na wysokości około 400 kilometrów nad Ziemią. Jeżeli warunki meteorologiczne na to pozwalają ISS można dostrzec bez większych problemów gołym okiem.

NASA udostępnia narzędzia, które pomogą odnaleźć stację na niebie podczas przelotu nad danym obszarem. Na stronie spotthestation.nasa.gov możemy podać naszą lokalizację i otrzymamy listę najbliższych przelotów. Przykładowo nad Warszawą ISS będzie widoczna przez 3 minuty w najbliższy piątek, 4 listopada o godzinie 5.02. Co ważne usługa informuje użytkowników o przejściach, które mają miejsce na wystarczającej wysokości, by były dobrze widoczne, czyli nad drzewami, budynkami i obiektami na horyzoncie. NASA uwzględnia ponad 6700 lokalizacji.

Każdego dnia z narzędzia korzysta 300 tys. osób. Posiadacze smartfonów mogą pobrać ze sklepów aplikacje, które pomogą zlokalizować Międzynarodową Stację Kosmiczną.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.