Facebook Google+ Twitter

Upomnij się o głodnych. Jutro Dzień Żywności i Walki z Głodem

Jutro, 16 pażdziernika, o godz. 12.00 rozpoczną się obchody Dnia Żywności i Walki z Głodem w Zabrzu. Nie bądż obojętny-przyjdż.

Czy XXI w. będzie kolejnym wiekiem naszej rosnącej obojętności na problemy niedostatku i głodu? Przy wzroście zamożności określonych warstw społecznych, coraz bardziej daje się zauważyć zubożenie, tych którzy stanowią większość. W czasie gdy przeliczniki ekonomiczne mają wyższość nad potrzebą widzenia potrzeb niedożywionych i głodnych - marnuje się i wyrzuca tysiące ton żywności. Niezrozumiałe jest prawo, wręcz idiotyczne, zakazujące przekazywania żywności, pochodzących z nadwyżek, ubogim czy też instytucjom pomocy biednym. A darczyńców ściganie, w imieniu prawa, jak pospolitych przestępców. Upomnienie się za tych wszystkich niedożywionych i głodnych, jest miarą naszego człowieczeństwa. Nasze poparcie potrzebne będzie również organizatorom Dnia Żywności i Walki z Głodem, organizowanego w Zabrzu 16 października (wtorek).

O godz. 12.30 z Placu Wolności wyruszy w stronę Placu Teatralnego, marsz protestujący przeciwko marnowaniu żywności. Od godz.13 rozpocznie się happening, wręczeniem przybyłym, oficjalnym, gościom bochenków chleba jako symbolu dostatku przez włodarzy miasta Zabrze. Interesująco przedstawia się część artystyczna przygotowana przez Centrum Edukacji Twórczej oraz występy zespołów tanecznych. Nastąpi również symboliczne przekazanie Schronisku dla Zwierząt w Zabrzu-Biskupicach żywności.

W miasteczku namiotowym zaprezentują się organizacje pozarządowe organizujące pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Zabrza i świetlice MOPS w Zabrzu.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Polecam Ryszardowi i innyn idealistom obejrzenie filmu i zapoznanie się z artykułem.
http://www.tvs.pl/41421,na_slasku_walczono_z_glodem_to_powazny_problem_bo_przepisy_sa_brutalne.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ryszard Tercjak

Pan chyba żyje w innej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Ryszardzie.
Proponuję przejść do pierwszej lepszej szkoły, porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem szkolnym, a zaręczam, że w każdej z nich znajdzie Pan choćby jedno, niedożywione czy głodne dziecko. Znam rodziny, które mimo swoich najszczerszych chęci nie są w stanie zapewnić swoim pociechom drugiego śniadania do szkoły!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W polsce-nie ma niedożywionych,głodujących dzieci,a jeżeli-to tylko na życzenie ich rodziców.
Co do marnowania żywności,-zgoda,-ale to w kontekście globalnym,-na pomoc dla krajów biednych.
Schroniska dla zwierząt,-i tematy z tym związane,to pięta ahillesowa naszego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.