Facebook Google+ Twitter

"UPR wejdzie do Sejmu i to w sporej sile"

Specjalnie dla Wiadomości 24, na moje pytania zgodził się odpowiedzieć, uważany przez wielu za kontrowersyjnego polityka, Janusz Korwin Mikke.

 / Fot. PAP Andrzej RybczyńskiDoczekamy się jeszcze kiedyś UPR w parlamencie? Co takiego musi się stać w polskim społeczeństwie, aby UPR miało swoich przedstawicieli w Sejmie?
- W społeczeństwie? Nic. UPR wejdzie do Sejmu, i to w sporej sile, gdy nastąpi kryzys systemu emerytur. Ludzie po prostu boja się radykalnych zmian tak, jak chory boi się operacji. Tylko ciężki stan skłania do podjęcia takiego "ryzyka".

Będzie Pan startował w kolejnych wyborach prezydenckich? Nie zniechęcają Pana dość niskie wyniki poparcia dla Pana?
- Nie wiem. Co do wyników: w przedostatnich wyborach otrzymałem dwa razy więcej głosów od p.Lecha Wałęsy. Czemu nie pyta Pan Jego?

Pana recepta na światowy kryzys to...
- Nie ma żadnego "kryzysu" - jest niechęć polityków, by pozwolić upaść bankom, z prezesami których co tydzień grają w golfa – i chęć, by za pomaganie im wziąć ogromną łapówkę. Nie robić nic, pozwolić złym firmom zbankrutować, pozwolić nowym się zakładać (czy widział Pan w ciągu ostatnich 20 lat, by na Zachodzie powstało 500... no, niechby 50... no, niechby 5... nie: chociaż JEDNA - firma samochodowa?

Jak Pan ocenia rządy Platformy i Donalda Tuska? Jest coś, za co można pochwalić ten rząd?
- Tak. Za to, że nic praktycznie nie robi, by "walczyć z kryzysem".

 / Fot. PAP/Piotr RybarczykUważa się Pan za kontrowersyjnego polityka?
- Skąd! Ja pisze i mowie banały. To socjaliści są kontrowersyjni!

Często zarzuca się Panu, że jest Pan bardzo niechętny osobom niepełnosprawnym. To tylko błędne wrażenie wyniesione z mediów czy tak jest naprawdę? Jakie jest miejsce osób niepełnosprawnych w Pana wizji społeczeństwa?
- Nie mogę być "niechętny osobom niepełnosprawnym" bo nie uznaję istnienia tej kategorii. Każdy człowiek jest inny - i do każdego trzeba podchodzić indywidualnie. "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju". Gdy nie było "Urzędów d/s niepełnosprawnych", które zaczęły dzielić ludzi na "pełno-" i "niepełno-sprawnych" to nie było problemu. Proszę sobie poczytać historię np. Polski: słyszał Pan kiedyś o tym, że "mieliśmy problem z niepełnosprawnymi"?

Skoro już rozmawiamy o tym, jak Pan jest odbierany przez społeczeństwo, to powszechnie uważa się, że jest Pan przeciwny robieniu kariery przez kobiety. wiele osób myśli, że dla Pana miejsce kobiety jest w domu, w kuchni i przy dzieciach. Może się Pan do tego odnieść?
- Oczywiste, że miejsce kobiety jest w domu, przy dzieciach! Tak Panu powie każdy konserwatysta. Ktoś przecież dziećmi zajmować się musi, a kobieta jest do tego lepiej przystosowana. Natomiast liberalny konserwatysta, jak ja, powiada, że jeśli jakaś kobieta ma chęć (dodatkowo lub nie) pracować jako np. górniczka, to niech sobie pracuje - oczywiście: wtedy bez żadnych przywilejów dla swojej płci!

Bardzo Panu dziękuję za rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

" UPR wejdzie do Sejmu, i to w sporej sile, gdy nastąpi kryzys systemu emerytur." - optymizm nie opuszcza tego kanapowego polityka :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.