Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3995 miejsce

"Uprawiam wyjątkowo trudny zawód" - wywiad z Katarzyną Żak

Gra od prawie trzydziestu lat. Znana z wielu ról serialowych. Obecnie pochłania ją przede wszystkim teatr. Gdyby dziś miała wybierać swój zawód, nie zostałaby aktorką. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Żak.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Pomysł na związanie swojej przyszłości z aktorstwem przyszedł do niej w liceum, kiedy podczas jednej ze szkolnych akademii razem z kolegami sparodiowała zespół Boney M. "Nauczycielka powiedziała mi, że ze wszystkich osób, które były na scenie, najbardziej przykułam jej uwagę i zapytała, czy myślałam o zdawaniu do szkoły teatralnej" - wspomina Katarzyna Żak. Po maturze zdecydowała się spróbować swoich sił na egzaminach do szkoły aktorskiej i ku swojemu ogromnemu zdziwieniu, za pierwszym razem dostała się na Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST.

Mimo dużych trudności na początku, udało jej się szczęśliwe ukończyć tę szkołę i dołączyć do zespołu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Jednak po kilku latach rozstała się z tym teatrem i razem z mężem przeprowadziła się do Warszawy. "Bałam się, że tutaj nie znajdę pracę, ale szybko zatrudniono mnie w Teatrze Rampa" - podkreśla artystka. Później zaczęły się też pojawiać kolejne propozycje - aktorka grała już nie tylko na deskach teatralnych, ale również przed kamerą. Wystąpiła w kilku popularnych serialach, m.in. "Klanie" oraz "Miodowych latach" i z roku na rok zdobywała coraz większą popularność.

Aktorka Katarzyna Żak gościła w redakcji W24 / Fot. Anna BembnowiczObecnie przede wszystkim można oglądać ją na deskach wielu stołecznych teatrów - m.in. Teatru Syrena, Teatru Komedia czy Teatru Roma. "Nie wyobrażam sobie uprawiania tego zawodu bez teatru" - podkreśla Katarzyna Żak. Już w grudniu w Och-Teatrze premierę będzie miało "Świąteczne przedstawienie", czyli kolejna sztuka z jej udziałem. Natomiast miłośnicy seriali mają okazję podziwiać ją na szklanym ekranie w roli Solejukowej w "Ranczu". "Cieszę się, że mogę grać postać, która jest bardzo lubiana i z którą identyfikuje się wiele kobiet" - przyznaje aktorka.

Mimo wielu ról na koncie, dziś przyznaje, że gdyby postawiono ją raz jeszcze przed wyborem życiowej drogi, nie zostałaby aktorką. "Uprawiam zawód, który jest wyjątkowo trudny - szczególnie dla kobiety" - podkreśla Katarzyna Żak. "Każdy dzień jest niepewny, każda rola jest egzaminem" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Katarzyną Żak:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trudny zawód? a jakie są łatwe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.