Facebook Google+ Twitter

Uprawnienia świętej krowy

W zakładzie produkcyjnym działanie takie przypomina podcinanie gałęzi, na której się siedzi. Wieloletni i zawodowy działacz związkowy siedzi w naszym kraju nie tyle na gałęzi, co na pozycji świętej krowy. Nietykalnej pod żadnym pozorem.

Dyskusja nad listem ucznia w sprawie katechezy rozwinęła się wyjątkowo, jak na wiadomości linkowane, zamierzam wywołać podobnie ożywioną, ale w całkiem innej sprawie. Przywołana przez młodego ortodoksa do szydełkowania, liczę się z tym, że teraz, jako osoba w podeszłym wieku i już nie pracująca, zostanę przez jakiegoś działacza związkowego odesłana do garów lub zgoła hospicjum. Wisi mi to.

W celu wywołania awantury na określony temat, posłużę się, wybranymi z bardzo różnych źródeł, cytatami i doniesieniami. I tak:

"Serwis Informacyjny" nr 4 (106) 26 stycznia 2009, (KKprasowy@solidarnosc) donosi, że:
„19 stycznia – Rozpoczął się proces Jacka Kotuli, byłego przewodniczącego „S” w Alima Gerber, który przed sądem domaga się przywrócenia do pracy. Powodem wypowiedzenia mu umowy było rzekome działanie na szkodę firmy. Zdaniem związkowców był to tylko pretekst do zwolnienia, ponieważ Jacek Kotula był niewygodny dla pracodawcy, udowadniając m.in. łamane przepisów kodeksu pracy”

Następnie znajdujemy zapowiedź występów pokrzywdzonego w słynnych rozmowach radiowych. Tu natomiast możemy wykorzystać gotowca do wysłania w proteście.

Akcja w obronie zwolnionego związkowca rozwija się klasycznie i przewijając dyskusje na forum, prócz słów poparcia, zachęty, uznania oraz potakiwania, znajdujemy jednak zadrę. Zadra paskudzi z lekka cudowny obraz działacza i każe się zastanowić nad drugim dnem. Jest bowiem takie przysłowie: "Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze”.

Firma, jako pracodawca-krwiopijca, najlepszą opinią się nie cieszy - „Nestle to najgorszy zakład. Tylko wykorzystują ludzi na maxa, a jak już tacy chorują z przepracowania to najlepiej by zwolnili (traktują ich jak maszyny zużyte wywalić na złom)" – pisze na forum ~gość~. Ale już kolejna osoba, ~ABE84C~, precyzuje rzecz nieco inaczej: "Pracodawca szwajcarski nie jest taki zły, ale Jego przedstawiciele w Polsce. Polacy - Polakom - brak słów i hańba. Powodzenia i odwagi kolego!". Mamy więc gorzką konstatację „Polacy – Polakom” – jakże częstą przy wielu innych okazjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.03.2009 14:58

Droga Pani Jadwigo witam i gratuluję przenikliwości w podejmowanych tematach, powyższy interesujący nie mogę jednak wejśc na link forum

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2009 19:29

Droga Jadwigo ja Cię widzę w roli Króla co z założenia zaprzecza nakraść się i uciekać bo taka funkcja jest dziedziczna :)

Co do staruszek i staruszków to znam takich co mają tego typu opinię o ludziach w moim wieku (koło 40)
i też jakoś specjalnie uradowany z tego powodu nie jestem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

STanowczo protestuję !!!
"liczę się z tym, że teraz, jako osoba w podeszłym wieku i już nie pracująca, "

(uzasadnienie na samym końcu.)

Moja Mama. mając 60 tke- wyczytała w Życiu W-wy. newsa :
" na marszałkowskiej na przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił 60 letnią staruszkę."
okropnie się z kuzynką rozzsłościły na wesoło i postanowiły powalczyć, dla draki, z nudów.
Zadzwoniły do redakcji z prośbą o wyprostowanie newsa, bo one czują się mocno obrażone, kategorycznie zaprzeczają jakoby były już staruszkami, wg gazety.
Na to, wielce zakłopotany redaktor dyżurny. odpowiedział.
-Oczywiście, proszę Pani, jutro sprotujemy : " potrącił kobietę w podeszłym wieku"
Mama moja, rozśmieszona hehehe. nie dawała za wygraną. Uparła się, że ma być sprostowanie i jeśli już koniecznie trzeba odnieść sie do wieku, to podająć ilość jej lat wystarczy, by kobicie dokuczyć , za to , że nie patrzy jak wchodzi na jezdnie.
- Ale my nie wiemy dokładnie - tłumaczy się red. - ile ta kobieta miała lat.
- A na pewneo była kobietą? Bo może to był 60 letni starzec?
Koniec końców, sprostowanie napisano, a kobietę potrącona przeproszono.
Reasumując. Protestuje, ponieważ: ;)))
Pani Jadwigo za 10 lat będę miała też tyle lat co Pani teraz ;))))))))))))mniejwięcej) i daj mi bosze taki wigor, energię i młodość ducha jaką ma Pani.
O staruszkach i osobach w podeszłym wieku mówi sie obecnie powyżej 85 roku życia ! Serio!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka i interesy ..... ot co!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nieeeeeeee - aż tak marnie miałabym skończyć? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 00:40

No ja nie wiem czy na prezydenta to taka funkcja na chwilę na kadencję nakraść się i w nogi ale myślę że jak już to w naszej historii bywało nawet nie na Królową ale na Króla Polski co jak pamiętamy całkiem nieźle się dla naszego regionu skończyło.

Szkoda tylko że historia uczy nas tylko jednego a mianowicie że jeszcze nigdy nikogo nic nie nauczyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 18:44

Święte słowa, to banda nierobów.
Jadwiga na prezydenta !!! : )

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 17:36

+ za podejście :) i za lotny język

Moje zdanie na temat związków zawodowych jest proste jak najbardziej nikomu nie zabraniam stowarzyszania się w dowolny sposób bo jeśli może powstać towarzystwo miłośników zielonych guzików to oczywiście może istnieć klub pracowników zakładu "XY" jedyna moja uwaga odnosi się do uprawnień takiej instytucji a mianowicie nie powinna mieć żadnych większych uprawnień niż wymieniane wyżej TMZG i jeśli swojemu szefowi taka grupa będzie chciała płacić za działania na jej rzecz to jak najbardziej jest to możliwe pod warunkiem jednak że będą to robić tylko za swoje pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.