Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13499 miejsce

Upstream, czyli muzycznie pod prąd

Każdy, kto uważa, że polski rock się skończył, powinien przeczytać ten artykuł. Dlaczego? Bo traktuje on o formacji, która najprawdopodobniej już wkrótce nieźle zamiesza na polskim rynku muzycznym.

Zespół Upstream podczas siedleckiego Rock Open Air Festival 2010 / Fot. A. Borkowska (www.spin.siedlce.pl)Siedlce zawsze mogły pochwalić się licznymi talentami - a to Lidia Chojecka, a to Artur Boruc, a to znowu Wiola Fiuk, o braciach Mroczek już nie wspominając. Niebawem obok tych nazwisk będzie się z pewnością wymieniać również Rafała Czaplińskiego, Daniela Popka, Artura Staręgę, Radka Pawlika oraz Marka "Maxa" Zabielskiego, czyli członków rockowej kapeli Upstream.

Upstream to zespół, który choć zaczął formować się już w 2006 roku, skrzydła tak naprawdę rozwinął dopiero na tegorocznej, drugiej już edycji siedleckiego Rock Open Air Festival. Chłopaki nie tylko zajęli pierwsze miejsce ex aequo z białoruskim The Fraiz, ale również otrzymali nagrodę publiczności i zaproszenie do udziału w finale Festiwalu im. Ryśka Riedla "Ku Przestrodze" w Chorzowie.

Jak to się w ogóle zaczęło?

Daniel Popek, gitarzysta Upstream / Fot. A. Borkowska (www.spin.siedlce.pl)Ekipę, która popłynie pod prąd zaczął kompletować Rafał Czapliński, wokalista zespołu. Na pierwszy ogień poszedł basista, Radek Pawlik. Kiedy udało się go zwerbować do nowo powstającej formacji muzycznej, przyszedł czas na kolejne brakujące ogniwo, czyli gitarzystę. Na tym stanowisku chłopaki od początku widzieli członka zespołu Outside, Daniela Popka. Tu też poszło gładko.

Był już wokal, gitara i bas, a zatem brakowało jeszcze tylko perkusisty. Tym razem poszukiwania trwały nieco dłużej, do czasu aż w końcu 3/4 zespołu trafiło przypadkiem na koncert niejakiego Szteffi Graff. Tam za garami dostrzegli samego Marka "Maxa" Zabielskiego.

W takim składzie zespół przystąpił do prób. Jak się jednak wkrótce okazało, do pełni smaku brakowało jeszcze jednego składnika, a dokładniej drugiej gitary. Do zespołu został więc dokooptowany gitarzysta kapeli Nidorha, Artur Staręga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.