Facebook Google+ Twitter

Uratować SLD mogą tylko młodzi członkowie

Wystartowałem w wyborach na funkcję Przewodniczącego Krajowego SLD ponieważ nie chcę pozwolić na unicestwienie partii do której należę 10 lat, chcę jej odbudowy jako partii lewicowej, skoncentrowanej na realizacji lewicowego programu.

 / Fot. od Tomasz Nesterowicz Tomasza Nesterowicza (42 lata) historyka po Uniwersytecie Zielonogórskim od dłuższego czasu obserwowałem w mediach oraz na portalach internetowych. Mimo stosunkowo młodego wieku może poszczycić się wieloma sukcesami. Od najmłodszych lat był społecznikiem i działaczem wielu organizacji, działał także charytatywnie poprzez organizowanie imprez masowych, był wieloletnim dyrektorem Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze oraz koordynatorem zaproponowanego przez niego Festiwalu Piosenki Polskiej w Rosji, odpowiadał także za organizację Winobrania w Zielonej Górze.

Poglądy Tomasza Nesterowicza były, są i będą lewicowe bo jak twierdzi nigdy nie zmienia swoich poglądów. Od ponad 10 lat należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej do którego wstąpił z przekonania. Widząc, że SLD stacza się w przepaść, czego powodem jest złe zarządzanie i nie wyciąganie wniosków z uwag członków w myśl zasady „my doświadczeni wiemy wszystko najlepiej i jesteśmy nieomylni”. Takie rządy spowodowały, że sporo oddanych i sprawdzonych działaczy SLD odeszło z Partii. Nesterowicz dostrzega jak młodzież z przekonaniami lewicowymi nie widzi sensu wstępowania do SLD bo nie chce być wykorzystywana tylko do rozwieszania plakatów. W tym upatruje również źródła powstania partii Razem.

Widząc upadek swojej partii Tomek Nesterowicz wystartował w wyborach na funkcję Przewodniczącego Zarządu Krajowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Decyzję podjął w trosce o dobro polskiej lewicy, w trosce o dobro ludzi których warunki życia dalekie są od godziwych i stabilnych.

Podczas pierwszego i jedynego spotkania z Tomaszem Nesterowiczem bardzo szybko zaprzyjaźniliśmy się bo jest człowiekiem bardzo dostępnym dla wszystkich, z każdym potrafi rozmawiać, radzić się i udzielać rad innym, widzi wiele nieprawidłowości i krzywdę innych. Na zadane pytanie jak widzi funkcjonowanie Sojuszu Lewicy Demokratycznej pod swoim przewodnictwem odpowiada:
Każda partia która zamiast dążyć do uzyskania władzy w celu realizacji programu zadowala się przekroczeniem tzw. progu wyborczego jest partią słabą, jest partią dążącą do utrzymania stanowisk i stołków dla ścisłego grona swoich działaczy wpadających w rutynę. Działacze SLD muszą wychodzić do ludzi, muszą z nimi rozmawiać, wysłuchiwać ich bolączki, słuchać ich rad a z rozmów wyciągać właściwe wnioski które muszą być uwzględniane w programie partii bo członkowie i sympatycy muszą wierzyć, że program partii jest ich programem. Uważam, że spotykanie się z wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta czy starostą nie jest spotkaniem z mieszkańcami. Program nie może opierać się wyłącznie na sloganach, musi opierać się na konkretach pokazujących sposoby rozwiązania problemów nurtujących Polaków.

Gdy zostanę wybrany Przewodniczącym, będę dążył żeby wśród moich zastępców znalazł się ktoś z obecnego kierownictwa, którego doświadczenie będę wykorzystywał, oraz przedstawiciel młodego pokolenia, który będzie przygotowywany do objęcia władzy w partii po mnie gdyż jestem zwolennikiem kształcenia kadr. Powinniśmy rozważyć ograniczenia pełnienia funkcji partyjnych do dwóch kadencji bo tylko takie rozwiązanie stworzy dla młodszego pokolenia działaczy drogę do awansu i rozwoju. Musimy zrobić wszystko, aby przyciągnąć do nas młode pokolenia Polaków, jest to możliwe jedynie poprzez szczere rozmowy i realizację programu naszej partii dotyczącego interesów młodzieży uczącej się i wchodzącej w wiek produkcyjny oraz zakładającej rodziny.

Dużo do życzenia w chwili obecnej pozostawia współpraca z wszystkimi związkami zawodowymi. Musimy współpracować i pomagać w rozwiązywaniu problemów członków wszystkich związków oraz pracowników którzy nie należą do żadnego z nich. Pracownicy muszą uwierzyć, że nie wykorzystujemy ich tylko do wyborów a skutecznie im pomagamy. Współpracę ze związkowcami powinniśmy nawiązać niezależnie od zapatrywań politycznych ich kierownictwa.

Musimy zmienić sposób prowadzonych kampanii wyborczych od prezydenckiej i parlamentarnej do wszystkich szczebli samorządów. Nasza wyrazistość polityczna nie może być budowana jedynie w oparciu o krytykę innych partii, a na pokazywaniu konkretnych i szczegółowych sposobów naprawy państwa i poprawy bytu Polaków. W związku z tym, że wszystkie partie krytykowały rządy PO wygrało Prawo i Sprawiedliwość które oprócz krytyki ośmioletnich rządów Platformy pokazało konkretne, chociaż nie do zrealizowania propozycje zmian, w co Polacy niestety uwierzyli.

Biorąc pod uwagę wszystkie popełnione błędy już teraz musimy przygotowywać szczegółowy program partii, który potem przekształcimy na programy wyborcze. Już teraz musimy przygotowywać i promować ludzi którzy będą naszymi kandydatami w wyborach wszystkich szczebli. Jestem zwolennikiem rezygnacji z pobierania opłat od kandydatów za start z pierwszych miejsc na listach wyborczych, bo w partii lewicowej cenzus majątkowy jest niedopuszczalny. Podstawą do startu powinna być aktywność i mądrość naszych kandydatów, a nie zasobność ich kont. Jestem zwolennikiem losowania kolejności na listach wyborczych, aby wyrównać szanse wszystkich kandydatów.

Czytaj także -
List Tomasza Nesterowicza do członków i sympatyków SLD oraz związków zawodowych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bartłomiej Bąk, dziękuję Panu za opinię ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku, sądząc po tym co Pan pisze jest Pan na 100% w dobrym miejscu :) Powodzenia w dążeniu do władzy w partii, niemniej jednak ze względo na dobro Polski życzę pozostania poza sejmem. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Leszku Worobiej jestem zwolennikiem powszechnych wyborów na każdą funkcję partyjną, na każdym szczeblu struktur SLD, popieram wolne związki, w tym związki jednopłciowe, uznaję wolność wyznania bo to zapewnia demokratyczny ustrój jednak jestem zdecydowanym przeciwnikiem uprawiania polityki w kościołach oraz innych miejscach religijnego kultu, jestem przeciwnikiem wykorzystywania historii do realizacji bieżącej polityki oraz wymazywania dorobku PRL.
Zapraszam ponownie na moje strony gdzie znajdzie Pan dalsze wyjaśnienia bez lania wody. Pozdrawiam bardzo serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyciekło tu trochę wody i podano zbyt mało szczegółów. Nic np. o światopoglądzie, nowym sposobie wyborów w SLD i to począwszy od kół, itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.