Facebook Google+ Twitter

Uratowałem życie dziesiątkom ludzi…

Nie jestem ratownikiem medycznym ani wodnym. Nie jestem strażakiem, ani policjantem. Jestem mężem, synem i ojcem, jednym z Was, ale uratowałem życie dziesiątkom ludzi...

Czołówka, samochód osobowy wyprzedzał na zakręcie / Fot. nox/ratownictwo.opole.plJest okres świąteczny, mamy czas na różne refleksje. Jak sama nazwa świąt Boże Narodzenie wskazuje, są to radosne dni. Częściej niż o śmierci powinniśmy jednak rozmawiać i rozmyślać o życiu, potomstwie.

Jednak gdy zamykam oczy każdego wieczora widzę śmierć. Jest to związane z tym czym się zajmuję na co dzień. Piszę o wypadkach, pożarach, katastrofach, jednym słowem o ludzkim nieszczęściu. Ratownicy utaplani w kałuży krwi przez kilkadziesiąt minut siłują się z „wolą nieba”. Oglądasz rozcięty wrak samochodu, widzisz zakrwawione ręce ratowników, spuszczone głowy strażaków… A potem sensacja, słyszysz komentarze:
- Ej Ty, zobacz jak koleś przywalił,
- No niezły dzwon, fura na żyletki,
- Jeżdżą gówniarze beemami i myślą, że Kubica,
- No sam sobie winny.

A dlaczego nie chcesz dopuścić myśli do siebie, że to mogłeś być Ty? Celem mojej pracy jest to byś się nad tym zastanowił. Żebyś oprócz zdjęć nie potrzebował już żadnych informacji.

- Boże! To mogłem być ja. Uratowałeś mi życie! - Tak, słyszałem to już wiele razy, dlatego trwam w przekonaniu, że to co robię ma sens. Czym jest uratowanie życia? Według fachowej terminologii jest to przywrócenie funkcji życiowych. Natomiast ja słyszę głosy: - Dzięki za to co robisz, widzę przed oczami zdjęcia z wypadków, zwalniam.

Uratowałem życie tym ludziom, ponieważ wiedzą już, że „bohaterami” następnych zdjęć mogą być też oni, że to może przytrafić się każdemu. Czasami, choć to dziwnie brzmi – dzięki myśleniu o śmierci możemy żyć. Bo zdajemy sobie sprawę, że to co przytrafia się setkom ludzi na świecie, może przytrafić się również nam.

Do każdego nie dotrę, wypadki będą zawsze, ludzie będą ginąć za kierownicą. A ja dalej będę ratował Wasze życie, nie dla sławy, nie dla pieniędzy lecz dla słów: „dziękuję”, „dzięki Tobie…”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

Bo, drogi autorze, dziennikarz pisze do wszystkich, tak żeby zrozumieli to co masz na myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

minus za tytuł... hmm gratuluje zrozumienie tematu...
dziękuje tym, którzu zrozumieli temat i przekaz, przeparaszam tych którzy przeczytali dosłownie, pozdrawiam bardzo serdeczenie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus dałem za tytuł.
W kwestii prawa jazdy, to mam status byłego premiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.12.2008 09:22

Protest song : http://www.ayart.pl/ds015-p-195.html :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

malenstwomoje,akurat wszscy piszemy swoje komentarze by w jakis sposob zaistniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

milan1899!Widocznie jestes jednym z tach do ktorych rozsadek nie dociera.A moze posiadasz Beeme?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sugestywnie to przedstawiles,lecz to nie dziala na polskich kierowcow a szczegollnie na tych w beemach.Na polskich drogach panoszy sie nieuprzejmosc,nietolerancyjnosc i brawura.Nie podzialal Twoj apel.W okresie swiat na polskich drogach zginelo okolo 40 ludzi a ponad 300 zostalo ciezko poturbowanych.
Ale to co piszesz jest potrzebne,potrzebne dla ludzi rozsadnych,bo idioci i tak to zlekcewaza.

Zycze udanego,wesolego i zdrowego Nowego Roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie minus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co ludziom z tego, że po wypadku ratownik się nimi zajmie, jeśli i tak w jakimś zakresie zostaną niepełnosprawni? Każde działanie mające zapobiegać wypadkom jest jak najbardziej pożądane. Serwis Mirka potrzebny, bardzo dobra robota. Zdjęcia, widoki powypadkowe działają krótko? Samo słowo jeszcze krócej. Tam gdzie brak wyobraźni tak czy inaczej dotrzeć może tylko obrazek.
Skoro forma zamieszczonego tu materiału wzbudza takie oburzenie, to może warto nad tego typu tekstami w przyszłości popracować dłużej, dla dobra sprawy... ale bardzo dobrze, ze temat został wywołany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wszystko po to aby zaistnieć...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.