Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28847 miejsce

Uratowali 20 psów trzymanych w tragicznych warunkach

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-12-19 07:31

Blisko 20 psów, trzymanych w tragicznych warunkach w gospodarstwie przy ul. Leśnej na obrzeżach Łodzi, uratowały wczoraj działaczki Fundacji Niechciane i Zapomniane SOS dla Zwierząt wspólnie z warszawską Fundacją EMIR.

 / Fot. Fot. Łukasz Kasprzak- Zwierzęta przebywały na mrozie w prowizorycznych boksach, klatkach z siatki, w błocie i odchodach. Nie miały jedzenia i wody - opowiada Karolina Grabowska z łódzkiej fundacji. - Psy były wycieńczone i chore. Ich stan wskazywał na to, że były maltretowane, bite, zastraszane. Odwiedziliśmy tę hodowlę już wcześniej i odkupiliśmy dwa psy. Widział ją też powiatowy lekarz weterynarii z Pabianic. Wczoraj do zaplanowanej akcji ratowania innych czworonogów szukaliśmy wsparcia w Urzędzie Miasta w Konstantynowie i w policji. Jednak bezskutecznie, bo nikt nie chciał stanąć po naszej stronie. A przecież ustawa o ochronie zwierząt mówi, że mamy prawo zabrać zwierzęta, jeśli istnieje zagrożenie dla ich życia.

Dlatego mimo braku kontaktu z właścicielami, którzy według działaczek fundacji nie wyszli nawet z domu, zabrały wycieńczone psy. Sześć jeszcze ślepych szczeniąt, labradorka, dwa spaniele, dwa colie, dwa teriery walijskie, seter irlandzki, grzywacz, posokowiec zostały zabrane przez Fundację EMIR do Warszawy. Lekarze jednej ze stołecznych klinik walczyć będą o ich zdrowie. Trzy psy - 4-miesięczne beagle i dalmatyńczyk oraz roczna labradorka trafiły do lecznicy w Łodzi. Wszystkie miały wysoką 40-stopniową gorączkę, dostały kroplówki. Szczenię beagle'a i labradorka mają zapalenie żołądka i jelit, a dalmatyńczyk - zapalenie płuc.

- Na miejscu prawdopodobnie zostały jeszcze sunia mopsa ze szczeniętami, jamniczka i colie. Chcemy odebrać je właścicielom - dodaje Karolina Grabowska. - Dziś w tej sprawie zamierzamy wnieść pismo do Powiatowego Inspektora Weterynarii w Pabianicach. (mj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Okrucieństwo i obojętność wobec cierpienia zwierząt to bardzo ważny temat, trzeba go poruszać jak najczęściej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne...... że człowiek może dopuścić się takiego okrucieństwa....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.