Facebook Google+ Twitter

Uratowane wspomnienia. Słowo o akcji "Wesela na pokolenia"

Akcja „Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat”.

Na początku czerwca w Warszawie i Łodzi ruszyła akcja „Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat”. Jej celem było restaurowanie starych, zniszczonych i dotkniętych nieubłaganym upływem czasu fotografii ślubnych i weselnych. 25 i 26 czerwca kampania miała miejsce we Wrocławiu (Saturn, Magnolia Park, ul. Legnicka 52 i Saturn, Pasaż Grunwaldzki, ul. Grunwaldzka 22).

Dawniej robienie zdjęć weselnych było symboliczne, ponieważ wiązało się to kosztami, na które nie wszyscy mogli sobie pozwolić. Ludzie są do nich bardzo przywiązani, cenią sobie taką pamiątkę, która przywraca wspomnienia. Stąd też pomysł na zorganizowanie tej kampanii, której głównym celem było „przedłużenie życia” starym fotografiom.

Jednym z organizatorów jest Ośrodek Karta, organizacja zajmująca się upowszechnianiem historii Polski i Europy Środkowowschodniej. Swoją działalnością opowiada o tym, co było kiedyś. Tak samo jak te bezcenne zdjęcia, które ilustrują modę, historię czy też zmieniającą się tradycję.

Każdy, kto posiadał stare zdjęcia, miał możliwość ich nieodpłatnej naprawy poprzez wykorzystanie najnowszej technologii przetwarzania obrazu i druku HP.

Oglądaj też fotogalerię: Rodzina w kadrze zatrzymana

Akcja zakończy się wręczeniem posiadaczom najciekawszych zdjęć nagród w postaci urządzeń drukujących z serii HP Photosmart Ink Adventage eAIO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.