Facebook Google+ Twitter

Uratuj Dolnośląski zabytek techniki

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu ma propozycję dla tych, którzy nie mają pomysłu na to, co zrobić ze swoim 1%.

Polska kolej zmienia się na naszych oczach. Pojawiają się nowe lokomotywy, wagony czy przewoźnicy. Jednak mało kto pamięta o historii kolei w naszym kraju.

PKP chyba jako jedyna instytucja na świecie nie potrafi zadbać o to, co jest związane z jej przeszłością. Prawdą jest, że istnieje w naszym kraju kilka tzw. skansenów kolejowych, gdzie można oglądać to czym kiedyś ludzie podróżowali, ale są one zaniedbane i niedofinansowane.

Jednak oprócz skansenów kolejowych działają w Polsce różne instytucje społeczne, które zajmują się zachowaniem dla potomności historii naszej kolei. Jedną z nich jest Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, który zajmuje się m.in. pozyskiwaniem i odnawianiem starych wagonów czy lokomotyw. Aktualnie Klub chce wyremontować zabytkowy wagon kolejowy zbudowany w roku 1922. Jednak, aby wagon ten mógł wozić pasażerów należy odtworzyć układ hamulcowy i wymienić skorodowane i
prowizorycznie łatane poszycia ścian, naprawić okna i odbudować wnętrza. Jeśli ktoś chciałby przeznaczyć swój 1 proc. na ten cel, zapraszam na stronę KSK Wrocław, tam znajdziecie więcej informacji na ten temat i dokonań Klubu: http://wolf.ict.pwr.wroc.pl/.


Źródło: KSK Wrocław

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Więc czekamy na rezultat tego remontu a pozatym ciekawy temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.