Facebook Google+ Twitter

Uratuj Teatr Kamienica. Podpisz petycję!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-10-03 09:16

Dyrektor warszawskiego Teatru Kamienica Emilian Kamiński otrzymał pozew o eksmisję oraz decyzję urzędników zezwalającą na zamurowanie teatru, co uniemożliwi jego dalsze funkcjonowanie. Działania te uważa za bezprawne i prosi o pomoc.List otwarty Emiliana Kamińskiego – dyrektora i założyciela warszawskiego Teatru Kamienica do Widzów i Sympatyków, odnośnie próby zniszczenia Teatru Kamienica przez człowieka o nazwisku Adrian Accordi Krawiec.
 / Fot. By Hiuppo (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

"Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Sympatycy Teatru Kamienica! Teatr Kamienica ma się bardzo dobrze, jesteśmy wypłacalni, robimy kolejne premiery, utrzymujemy 300 rodzin, dając ludziom pracę. Prowadzimy szeroko zakrojoną działalność charytatywną: dla dzieci, chorych, niepełnosprawnych oraz bezdomnych. Pracujemy na promocję tego miasta, jako jedyni zbudowaliśmy makietę przedwojennej Warszawy o powierzchni 30 metrów kwadratowych, stale nawiązujemy do historii naszej pięknej stolicy. Niestety tak dobrze działający teatr, usytuowany w centrum stolicy, stał się obiektem ataku osób, które chcą zamurować jego środek i w konsekwencji go przejąć. Teatr nie jest moją własnością. Wynajmujemy go wraz z żoną, Justyną Sieńczyłło, od 14 lat płacąc ogromny czynsz co miesiąc, ok. 40 000 zł. Poświęciłem temu miejscu życie rodzinne i wszystkie oszczędności. Jesteśmy z żoną zmęczeni i zdesperowani, dlatego prosimy o pomoc, o podpisanie petycji w obronie teatru. Człowiek o nazwisku Adrian Accordi Krawiec wykorzystując luki w prawie i posiłkując się zakłamanymi dokumentami uzurpuje sobie prawo do własności 1500 metrów kwadratowych naszej Kamienicy. Zostałem zmuszony zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc, ponieważ wymiar sprawiedliwości działa w tym kraju powoli, a przestępcy bardzo szybko. Proszę ratujcie teatr, każde pismo, każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

Petycję chcemy przekazać do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezeydent m.st. Warszawy oraz Prokuratora Generalnego.

Za każdy Państwa gest w obronie naszego teatru z całego serca dziękujemy.

Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło wraz z zespołem.

 / Fot. plakat
DO:
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzej Duda
Prezydent m.st. Warszawy prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz - Waltz
Prokurator Generalny Andrzeja Seremet

Szanowni Państwo. Sprzeciwiam się działaniu zmierzającemu do zniszczenia warszawskiego Teatru Kamienica. Z doniesień prasowych wynika, że środek jednego z najpopularniejszych teatrów w Polsce po cichu Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Dariusz Bziukiewicz i Piotr Serwacki przyobiecali notarialnie sprzedać firmie Adriana Accordiego Krawca, powiązanego z funkcjonariuszami Komunistycznych Służb Bezpieczeństwa PRL-u. Dyrektor Teatru Kamienica Emilian Kamiński otrzymał pozew o eksmisję oraz decyzję urzędników zezwalającą na zamurowanie teatru, co uniemożliwi jego dalsze funkcjonowanie. Teatr jest miejscem, które zapewnia utrzymanie 300. rodzinom, pomaga bezdomnym i niepełnosprawnym. Za swoją działalność Emilian Kamiński był odznaczany nagrodami i orderami, np. dwukrotnie Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta. Wyrażamy nadzieję, że wybrani przez nas przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a także instytucje stojące na straży prawa powstrzymają ten „chocholi taniec” wokół Teatru Kamienica. O co gorąco prosimy."

Wesprzeć akcję protestacyjną i złożyć swój podpis można klikając w ten link-> STOP DLA ZNISZCZENIA WARSZAWSKIEGO TEATRU KAMIENICA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Głośna sprawa. Like.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plan zwrotu mienia pożydowskiego dla mafii "Przemysłu Holokaust " nabiera rozpędu.
Już nawet nie wstydzą się robić to po kryjomu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie brakuje absurdów w naszej rzeczywistości - niestety! Przyłączyłam się, Ewo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszam do przyłączenia się do akcii i podpisania petycji w obronie tego miejsca kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.